Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovani, imam cistu u levoj dojci deset godina unazad. (od 20. Godine) nije mi stvarala probleme osim sto me je ponekad bolela pred menstruaciju. U poslednja tri meseca cela dojka me konstantno boli i blago je uvecana u odnosu na desnu dojku. Bila sam na pregled kod lekara, cista je bila uvecana, 17x10mm (ranje je bila 10x5) . Lekar mi je prepisao sinacilin i himoral. Popila sam terapiju ali me dojka jos uvek boli i nema nikakvog poboljsanja. Kontrola mi je zakazana tek za tri meseca, a meni ovakvo stanje prilicno smeta. Pitam se da li uzrok ovog problema moze biti uvecan prolaktin? (vrseci neke analize pre 7 godina prolaktin je bio povisen ali s obzirom da sam nakon toga zatrudnela, moj ginekolog je odlucio da to ostavimo kako je pa da vidimo kasnije, nakon toga nisam ponovo radila analize) .

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uzpregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, i da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .
      Pozdrav

  1. Molim vas da mi odgovorite na pitanje. Papa nalaz mi je uredan svake godine ii grupa. Posto imam 30 godina, ginekolog mi je predlozio da uradim kolkoskopiju jer nikad nije radjena, cisto preventivno. Osim toga nadjena mi je mikoplazma pre 2 meseca treba da ponovim bris kad mi prodje menstruacija, lecila sam je dovicinom i polygynax vaginaletama, sad nemam ni sekreta, a menstruacija mi se stabilizovala prosli mesec na 27 dana, a sledeca mi je bila na 25-26 dana. Da li imam razloga za zabrinutost povodom svega? Smrsala sam ali ne vidno, pijem cajeve razne tipa virak, pelin itd, pijem sibirsku aroniju i tako. Strah me svega, pogotovo pregleda.

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Bez brige, samo uradite kolposkopski pregled zajedno sa cerviklanim i vaginalnim brisevima.
      Pozdrav

  1. Dragi dr, imam jedno pitanje. Kad dobijem menstruaciju, tj. Kad mi krene cesto krene krv crvene, pa kafenkaste boje. I imam cesto migrene kad treba da dobijem, smeta mi klima, vruce mi je. Sta to znaci? Sve sam nalaze vadila, papa mi je ii, brisevi su ok, nista nemam, kolkoskopija ok, jajnici ok, malo me boli desni jajnik pred, ali mi je ok rekli su na pregledu.

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Ponovite uz pregled posle 21 dan ciklusa da b i ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status.

      Pozdrav

  1. Poštovani zakasnila sam sa pilulom 3 ssata jesam lo zaštićena ili treba kondom ubuduće. Molim vaš odgovor

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
  1. Postovani, moje pitanje je da li imam razloga da se brinem, dakle, pre dve nedelje otprilike sam pokusala da spavam sa deckom, i on je bez kondoma, usao malo, medjutim tu smo i stali, e sad tu je bila i ta predsemena tecnost (a citala sam da se i u njoj nalazi mali broj spermatozoida) , medjutim meni su tad bili plodni dani, i da, da nagovestim da sam nevina. .

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Postoji manje mogucnost da ste zatrudneli, ako vam izostane menstruacija uradite test za trudnocu.
      Pozdrav

Prikazano 5481-5485 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460