Postovani, imam cistu u levoj dojci deset godina unazad. (od 20. Godine) nije mi stvarala probleme osim sto me je ponekad bolela pred menstruaciju. U poslednja tri meseca cela dojka me konstantno boli i blago je uvecana u odnosu na desnu dojku. Bila sam na pregled kod lekara, cista je bila uvecana, 17x10mm (ranje je bila 10x5) . Lekar mi je prepisao sinacilin i himoral. Popila sam terapiju ali me dojka jos uvek boli i nema nikakvog poboljsanja. Kontrola mi je zakazana tek za tri meseca, a meni ovakvo stanje prilicno smeta. Pitam se da li uzrok ovog problema moze biti uvecan prolaktin? (vrseci neke analize pre 7 godina prolaktin je bio povisen ali s obzirom da sam nakon toga zatrudnela, moj ginekolog je odlucio da to ostavimo kako je pa da vidimo kasnije, nakon toga nisam ponovo radila analize) .

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uzpregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, i da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .