1. Menstruacija nakon tablete za jutro posle

    Pitanje broj: #165233

    Imala sam nezaštićeni odnos 11. studenog i partner je ejakulirao u mene. Odmah sutra, dakle nakon otprilike 8h, popila sam tabletu Ellaone. Mjesečnice su mi oduvijek točne, s dan-dva odstupanja i uvijek su iste (trajanje, količina, bolovi), simptomi pms-a su također uvijek isti.

    Budući da je nezaštićeni odnos bio u neplodnim danima (mjesečnica 3.11, trajala 6 dana kao i uvijek dakle do 8.11.) znam da radi toga nije bilo potrebe za tabletom Ellaone, ali bilo me je strah pa sam ju ipak popila. Problem u ovome je sto nisam imala simptome pms-a, mjesečnicu sam dobila 1.12., ali je trajala samo 3 dana i bila je dosta oskudnija nego inače, nisam također ni imala bolove, a uobičajeno ih imam. Već danima sam umorna, razdražljiva, imam glavobolje i neopisive strahove od trudnoće, a poslednja 3 dana osjećam bolove u stomaku.

    Odgovoreno: 09. 12. 2019.
    • Menstruaciju ste dobili u očekivano vreme, a nakon korišćenja pilule "za dan posle", moguće su promene u količini i dužini krvarenja. Zbog bolova koje imate, a, ako je i menstruacija bila izrazito oskudna, potrebno je da odete na pregled kod ginekologa. Predlazem Vam da, pre odlaska kod ginekologa, uradite beta hCG i CRP iz krvi. To će ginekologu biti od pomoći, a i Vi ćete dobiti potpuno stručno mišljenje i terapiju ako je potrebna.

      Srdačno,

      prof. dr Branka Nikolić

Komentari na pitanje: #165233

    • Zdravo, tabletu posle sam popila 2.01. Poslednji dan ciklusa mi je bio 31.12. Suprugu i meni je pukao kondom i popila sam tabletu posle, nakon 5 dana ponovo se pojavilo krvarenje malo, jutros braonkasto a sad crveno, ne boli me ništa i nije obilno. Da li je to normalno, prvi put sam popila tabletu? Pozdrav.

    • Jelena marjanovic 21. 02. 2022.

      Posle pilule za dan posle vec 3 menstruacija su mi jako oskudne. Inace na vreme dobijam. Da li je to normalno? Nisam trudna radila sam test.