1. dr Anita Miterski kačnjenje redovne menstruacije

    Pitanje broj: #34230

    Pozdrav i poštovanje,
    Zanima me koliko može biti kašnjenje redovne menstruacije, mislim koliko dana u odnosu na prošli mjesec. Hvala

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Te je vrlo široko pitanje. Ako ste menjali klimu ili bili pod stresom nekoliko dana, ako imate cistu na jajniku i do 10. Dana ili čak i duže. Najbolje Vam je da ne razmišljate, već otidnite na pregled.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34230

    • Poštovana, menstruaciju sam dobijala unazad između 25 i 31 dan. Skoro svaki mesec je bilo drugačije. Poslednju menstruacija sam imala od 29 februara do 4 marta. A pre toga od 3 februara do 7 februara. Dakle u februaru 2 puta. Sada mi kasni evo već 6 dana. Nisam imala odnose, dakle trudnoća nije opcija. Da li bi trebalo da posetim lekara ili da sačekam jos koji dan? Hvala na odgovoru.

    • Poštovana. Imam pcos, ali u poslednje vreme su mi se menstruacije unormalile. Poslednju sam imala 22-og juna, bila sam na pregledu 13-og jula i doktorka mi je rekla da mi je pukla folikula tj. da sam ovulirala i da bi trebalo i ovog meseca dobijem ciklus na vreme. Međutim, kasni mi, juče sam izvadila betu pošto pokušavam da ostanem u drugom stanju, ali je rezultat bio negativan - 0.2. Da li postoji šansa da sam ipak trudna ili šta bi mogao biti razlog izostanka menstruacije, a da je ovulacija bila prisutna? Da napomenem, nemam normalne pms simptome koje imam svakog medeca - ne bole me grudi, imam bolove u donjem stomaku i kicmi. Hvala unapred.

    • Dobro vece imam jedno pitanje imam redovnu menstruaciju traji mi dva tri dana u februaru nisam imala ceo mesec.Pa dobijem 2 marta trajalo mi 5 dana a inace imam odnose sa muzem ne svrsava u mene ev9 ga mesec april i nisam dobila jos sta moze da bude u pitanju.

    • Zdravo. Proslu menstruaciju dobila sam 19.12. sto znaci da sam naredni trebala dobiti oko 16.01. Ja sam prvi odnos imala 12.01 sa prezervativom i trajala je svega 5 minuta dok me nisam prokrvarila malo. Meni je zatim menstruacija kasnila a naredni odnos imali smo 27.01. bez prezervativa. I sada meni menstruacija kasni 15 dana. Nisam nikad imala redovne cikluse i dalje mi se ciklus nije ustalio, da li ovo kasnjenje znaci da sam trudna ili je eventualno poremecem radi prvog odnosa?

    • imala sam odnose sa deckom I nikada nije svrsio u mene ali mi kasni vec drugi dan a pre par meseci sam abortirala I imam 16 godina da li sam trudna?

    • Postovanje imam 14 godina i do sada nikada nisam misla problema sa menustracijom, ali imam jedno pitanje. Dobila sam proslog meseca 28. 3., a danas je 13. 4. to je vec 16 danakako imam. Mozete li mi reci da li je to u redu?

    • prim dr sc Anita Mitreski 13. 05. 2017.

      Teško je reći u čemu je Vaš problem. Možda je trudnoća, a možda imate upalu ili ciste na jajnicima. Najbolje je da odete na pregled.

    • 24. marta sam imala zadnju menstruaciju i u aprilu je nisam dobila. Osećam slabost u grudima, bolee me jajnici i ledja. Stomak mi ima oblik tvrde lopte. O čemi se radi?

    • bozic marija 14. 02. 2017.

      Dobro veče, imam jedno pitanje. Imala sam menustruacija 14. 01. 2017. Još nisam dobila do sada, nisam se nikada pazila i uvek sam dobijala. 11 godina nisam ostajala trudna, a imam dece. Da li je neki poremeća.
      Hvala puno

    • prim dr sc Anita Mitreski 22. 12. 2016.

      Šansa da ste trudni uvek postoji, iako je manja nego kada imate nezaštićeni odnos sredinom ciklusa. Ako ciklus i dalje bude kasnio uradite test na trudnoću

    • Poštovana, kolika je mogućnost da sam trudna, partner i ja smo imali nezaštićeni odnos dan prije no što sam trebala dobiti menstruaciju, i nisam ju dobila, kasni već 2 dana. Menstruacija mi je inače redovita. Hvala unaprijed.

    • prim dr sc Anita Mitreski 05. 12. 2016.

      Draga Evgenija,
      ponovite test, ako je i dalje negativan, obratite se lekaru.

    • Evgenije Onjegin 26. 11. 2016.

      Poštovanje, da li je normalno da menstruacija kasni nekih mjesec dana? Treba napomenuti da sam imala problema oko fakulteta i bila sam izložena stresu, te u periodu kada sam trebala dobiti uhvatila me gripa (pila sam lijekove). Radila sam test i pokazao je negativno (prije 14 dana). Jos uvijek nisam dobila. Da li ima mjesta za zabrinutost oko trudnoće? Hvala. Lp

    • Postovanje, molim vas pomozite. Redovno imam odnose sa dečkom, zastićene. Pre neki dan se istusirao i kasnije ga stavio u mene na par sekundii, da li postoji mogucnost za trudnoćom?

    • Ćao,  treba mi savet. Kasni mi menstruacija 16 dana. Kad je po vama najbolje da uradim test?

    • Draga doktorice imala sam menstruaciju 11.09 do 14.09 sex sam imala 19.10 a decko nije u men's svrsio sada mi kasni 2-3 danaaa a osjecam nervozu i mislim da sam trudna sta da radim?

    • Gordana Djuric 23. 09. 2015.

      Imam sitnu cistu na levom jajniku.
      Kažite mi kako to mogu da izlečim jel postoji mogućnost da se to leči?

    • Milica Popovic 11. 07. 2015.

      Dobar dan imam jedan veoma veliki problem. Spavala sam sa momkom bez zastite, nije pazio. To je bilo 30 aprila. U maju sam trebala da dobijem 13-tog, a dobila sam 27 mog, a trajalo mi je samo 2 dana i to sam jako malo imala, nego kao inace. U junu i u julu posle toga nisam imala uopste menstruaciju. Radila sam testove za trudnocu, negativni su, ali ja i dalje nemam. Isla sam kod ginekola, on me nije ni pregledao, razlog mu je bio to sto sam krupna, i rekla mi da ako sam trudna da ce mi uraditi ultra zvuk a ako nisam nikom nista, stomak mi je dosta narasto, grudi takodje, gadi mi se salama, i raznorane hrane, nemam nikakav osecaj da cu dobiti. Ako zna neko bilo sta, nek mi odgovori da znam odprilike da li je to normalno ili nije: )

    • prim dr sc Anita Mitreski 02. 06. 2015.

      Poštovana Dragana,
      trudnoća nije jedini razlog kašnjenja menstruacije. Moguće je da imate cistu ili neki hormonski poremećaj. Mislim da je najbolje da odete kod lekara na pregled.

    • Kasni mi menstruacija 20dana 2 testa sam uradila posle petog dana od kako mi kasni i oba su negativna??

    • Imala sam spolni odnos bez zastite 5-6 mjeseci, ali momak izvuce penis uvek pre orgazma i uvek sam dobivala redovnu menstruaciju. Zadnji put sam imala 16 og mensu, i imala sam samo jedan spolni odnos poslije toga 10. Dan tako nekako, medutim doslo je do neraspolozenja i momak nije mogao svrsiti i spusti mu se svaki put. Kasni mi menstruacija 3 dana, da li je moguce da sam trudna, ili je to zbog nervoze i stresa? Koji imam ovih dana. Previse sam opterecena problemima i brinem se jako.

    • Imala sam 29 januara 2015 a imala sam odnose mozda je kapnulo dve tri kapice uvaginu kad sam imala odnos sa suprugo a trebala sam sad dadobijem 28 februara ja jos nema nista a imam vec 2 deteta skoro sam se porodila sad u oktobar mesec i nezelim vise decu a imam 18 godina. Dali sam trudna ili ne mozeteli mi nekako pomoci molim vas odg unapred hvala lepo. . .

    • Dobar dan postovana doktorice. Htejela bi da vam se obratim sa jednim pitanjem. Poslednji redoslijed mjesecnice je 1. 03 9. 04 13. 05 10. 06 mjesecnica mi osam dana kasni i nisam dobila, ja i decko smo imali odnose bez zastite 24. 06 i 30. 06 jednom je mozda kap dvije svrsio u mene, da li postoji mogucnost da sam trudna? S obzirom da mi je nemalo ne redovna menstruacija kao sto sam vam napisala gore kako sam imala u protekli par mjeseci. S postovanjem, unaprijed hvala

    • Inaće nemam baš redovan menstruaciju, nekada zna biti razlika da nemam 22 dana, nekad 23, pa 24, a sada mi kasni 27 dana, a imala sam odnose spolne da li je moguče da sam trudna, nemam mučninu, ne nesvijesti mi se, ni čak pojačane mirise, okuse

    • prim dr sc Anita Mitreski 26. 05. 2010.

      Odgovor za nermu većinom su plodni dani kod žene sredinom ciklusa. Međutim ponekad u ciklusu više tzv primordijalnih folikula može sazrevati istovremeno, s tim da je jedan onaj vodeći, koji ovulira najčešće između 12-14 dana, ali i ranije i kasnije (nekada ovulacija može biti i 8-9 dan) . Ako ste odnos imali 7. Dan a spermatozoidi u unutrašnjosti genitalnih organa žene mogu da prežive do 72 sata, tj. 3 dana, vrlo je moguće ako ste imali raniju ovulaciju i da ste zatrudneli. Takođe naučnici kažu da doživljavanje orgazma kod žene može izazvati i tzv ekstraovulacije, tj prevremene ovulacije ili naknadno prskanje nedovoljno sazrelih folikula u kojima se takođe nalaze jajne ćelije koje se mogu oploditi.

    • prim dr sc Anita Mitreski 26. 05. 2010.

      Odgovor za milanu ciklusi kakve imate po trajanju spadaju u normalne (28-/+7 dana) . Pri tome kažete da imate ciste na jajnicima. Da li su to sitne male cistice ili prave ciste. Da bi se odredilo da li postoji neki problem morate uraditi hormone: tsh, t3, t4, fsh, lh, prl, e2, prg, testosteron, insulin i iri (indeks rezistencije insulina) . Pošto želite da zatrudnite problem može biti i do vašeg partnera, pa neka i on radi na poboljšanju pokretljivosti. Najčešće je uzrok tome loša pokretljivost zbog neke infekcije. Paralelno sa lekovima za infekciju može koristiti preparate kao što su profertil, padutin ili proxeed za poboljšanje pokretljivosti uz e vit, cink-helat i c vit. Takođe ne bi bilo loše da proverite antispermatozoidna antitela u vašoj cervikalnoj sluzi sredinom ciklusa. Možda vaš organizam stvara antitela na njegovu spermu i imobiliše je u grliću materice kod vas.

    • Pozdrav, zanima me kad je zena plodna prije menstruacije ili poslije. A ako je poslije koliko dana, ja sam imala odnos sa dečkom 7dan od menstruacije. I sad mi kasni 6 dan menstruacija da li je to od pritiska koji trenutno osjećam ili? Unaprijed hvala

    • Imam menstruaciju od 30 do 35 dana, dalje to redovno, mada imam ciste na jajnicima. Već pet godina imam nezaštićen odnos i ne dolazi do trudnoće. Dal je to uzrok a muž ima lošiju pokretljivost. Lep pozdrav