1. Upotreba gejner nutrabolics mass fusion

    Pitanje broj: #150353

    Poštovani, imam 19 godina, visok sam 179 cm i težak 70 kg. Naručio sam gejner nutrabolics mass fusion koji preporučuje 2 doze dnevno, sa tim da jedna doza sadrži tri merice, što je 235 g u 3 - 6 dl vode. Javili su mi se neki simptomi, kao blaga drhtavica u rukama koja totalno prodje u toku treninga i neki čudan osećaj sa srcem, kao da drugačije kuca, kao neko jače lupanje. Izmerio sam puls, iznosio je 81 otkucaj u minuti. Ne znam da li je moguće da sve ovo umišljam jer sam prije 2 - 3 godine imao ovakvih problema sa drugim gejnerom koji sam greškom pio prekomereno, što sam na vreme regulisao, nastavio da ga pijem, dobio na masi i sve se završilo dobro. Ne znam da li je ovo iz nekog straha, ali vas molim za savet. Sastav te tri merice je sledeći: energetska vrednost 950 kcal iz masti, 45 kcal/188 kj zasićene masti 3 g, ukupne masti 5 g, trans masti 0 g, holesterol 95 mg, ugljeni hidrati 176 g, dijetska vlakna 2 g, šećeri 30 g, proteini 50 g, natrijum 350 mg, kalijum 1.620 mg.  Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovani, generalno sam više za bolje planiranu ishranu nego za preterivanje sa preparatima. Verujem da dve doze ovog gejnera imaju previše kalorija koje su možda nepotrebne ako trening nije bio adekvatan. Jedno je eventualna potreba za gejnerom kada se radi čučanj i kreira se snažna metabolička poruka organizmu "mi trebamo više mišića i više hrane" a drugo je kada se odradi npr. samo biceps. Moj predlog je 1.5 g proteina na kilogram telsne težine kroz hranu u koju su uključeni ugljeni hidrati i masti i pustiti da organizam ne bude "zatrpan" prevelikom količinom nutrijenata i energenata koje ne može da obradi u tom trenutku.