1. Neverstva supruge

    Pitanje broj: #137902

    Radi se o mojoj supruzi. Skoro smo 25 godina u braku, a mislim da je malo poznajem. Pre jedno desetak godina doznao sam da me vara sa kolegom sa posla, odnosno dežurnim lekarom (inače je moja supruga medicinska sestra). To je bio šok za mene, ali sam joj oprostio zbog dece. I pored toga bio sam i dalje nežan sa njom i voleo sam je, iako ona nikad nije to pokazivala prema meni. Inače je dosta nezgodan tip, mnogo se svađa zbog sitnica i sve joj smeta. Bio sam na ivici da je ostavim. Seksualni život nam je neredovan iako sam ja zdrava osoba i željna seksa. Ona se brani da je u menopauzi i da je sve nešto boli, tako da smo imali seks jedva jednom u mesecu. Ali doživeo sam još jedan šok. Pre oko mesec dana doznao sam da me opet vara i to isto sa dežurnim lekarom (ne isti od prošlog puta). Pao sam u tešku depresiju i ne znam šta da radim, osim da tražim razvod. Muči me jedno pitanje: da li je moja supruga psihički zdrava osoba zato što pored puno ljubavi i pažnje sa moje strane ona traži zadovoljstvo kod drugih muškaraca? Hteo sam da razgovaram sa njom zašto ovo radi, ali ona odbija. Predložio sam joj isto tako da odemo kod psihijatra, a ona kaže da hoću da je napravim ludom. Molim Vas dajte mi neki savet pre nego što povedem brakorazvodnu parnicu. Da li je vredno truda? Možda je glupo sa moje strane, ali je još uvek volim i želim da joj pomognem.

    Odgovoreno: 07. 09. 2015.
    • Na Vama je sada kada znate da Vas supruga vara da vidite šta ćete sa tim: da li želite da sve ostane isto ili da nešto menjate. To što Vi kažete da je volite i da ste nežni prema njoj kao i da ste joj oprostili prvu prevaru nema veze sa njom. Odnosno želim da kažem da je moguće da ljubav nije obostrana, da se kod nje nešto promenilo i sl. Zato možete pre nego donesete neke definitivne odluke o razvodu da još jednom ozbiljno razgovarate sa njom i ukažete joj na posledice takvog ponašanja kao i vaše korake povodom toga. Možete joj predložiti bračnu psihoterapiju (što nije isto kao i psihijatar) gde biste oboje odlazili na razgovore i utvrdili šta je dovelo do ovakve situacije. Ukoliko ona ne želi da sarađuje i nije joj stalo, Vi onda donesite svoju ličnu odluku uzimajući u obzir sve okolnosti, ali pre svega ono što Vi osećate i kao suprug, ali pre svega kao ljudsko biće koje voli i poštuje sebe.