1. Promena u odnosu tokom trudnoće

    Pitanje broj: #48284

    Supruga i ja već duže vreme imamo problem koji ne umemo da rešimo. Živimo zajedno 8 godina, u braku smo skoro 3 i imamo dete od godinu i 3 meseca. Naši problemi su počeli otprilike malo posle našeg venčanja. U tom nekom periodu je supruga počela i da radi. Do tada sam radio samo ja, a ona je studirala. Naš odnos je uvek bio fenomenalan, uvek smo mogli da nađemo zajednički jezik, ponekad čak i bez reči. Međutim, sve se to drastično promenilo od momenta kada je ostala trudna. Sada samo kuka i zanoveta, ništa joj nije po volji, a najviše ja. Koliko god da se trudim da joj izađem u susret, nije joj dovoljno i traži još. Daleko od toga da sam savršen, ali nije ni ona, s tom razlikom što ja njoj prebacujem samo kad pretera, a ona na prvu loptu. U više navrata sam pokušao sa njom da razgovaram, ali bezuspešno. Dok ja pokušavam da dođem do srži problema, ona vrti priče od slučaja do slučaja detaljišući do besvesti. Večito meri ko je više, a ko manje, ko je kad a ko nije i tome slično. Na sve to seksualni život skoro i da ne postoji jer njoj moraju da se poklope planete da bi bila raspoložena. Sa nekoliko puta nedeljno smo spali na jedva 1-2 puta u 2 meseca. Možete li da mi date neki savet ili da mi predložite nekog kolegu/ koleginicu kod koga bismo mogli da odemo da porazgovaramo?

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Dolaskom deteta na svet, dolazi i do promene porodične dinamike, slobodnog vremena, pa i učestalosti seksualnih odnosa. Prosto dvoje postaje troje i porodična konstelacija se manja. Čini mi se da je, osnova Vašeg problema komunikacija između Vas i Vaše supruge i za svaku je pohvalu Vaša želja da razrešite aktuelni problem. Možete se obratiti bračnom i porodičnom savetovalištu koje možete potražiti u Centru za socijalni rad u Vašem gradu.