Poštovanje,imam probleme sa sinusima.Tačnije prije 2 mjeseca na pregledu mi je utvrđeno da imam upalu.Posle terapije sa tabletama mi nije bilo bolje.Pila sam i defrinol,ali nazalost ni on vise ne pomaže.Pregled ne mogu da zakažem zbog situacije sa kovidom.Da li postoji neka alterativa od lijekova?
Na bolovanju sam skoro dva meseca imala sam uplalu pluca ali lekarima sam se javila zbog temperature koju imam tri meseca 37-5 . Radili su mi puno puta pretrage krvi sve je uredno, stitna takodje sve,paraziti i heliko bakterija sve uredu. Od simptoma koje sad osecam glavobolja,groznica,hladne ruke,stopala gotovo plavi nokti ne stalno. Bolovi u nogama povremeno ,kicma ali dosta nisko i bol u trticnom delu strasan ali uz tablete prodje mislim da je posledica pada na skijanju. Meni cesto se krajnici upale skoro svakih dest dana i cesto se gnoje to sam
Dr rekla ali kazu nalazi krvi bi pokazali ,pa spomenula sam i spiralu koju imam tj strano telo da nije od toga ali zbog temperature nece me primiti na pregled bez obzira na negativan pcr test. Da li je moguce da je ta temperatura za moje godine normalna imam 41 godinu?
Postovani primetio sam neke belicaste tvorevine na dnu grla u poslednjih godinu dana. Nisam siguran koliko dugo ih imam ali mi se cini da se povecava njihov broj. Takodje u poslednje vreme osecam kao da mi je grlo suvo, nisam siguran da li je to zbog njih. Mozete li mi reci sta je u pitanju i da li je potrebno da se sto pre obratim lekaru ? Zbog trenutne situacije odlozio bih posetu lekaru ukoliko je to moguce.
Poštovani, zbog ostitisa periapikalisa prije dvije godine odstranjeni su mi zubi 6 i 7, a na 5 i 8 ugrađeni implantati i most na njima. Inače sam alergičar i imam kronični oblik sinusitisa unazad 30-tak godina.. Sada nakon gripe nikako da očistim nosnicu i sinus sa strane gdje je bila upala, odnosno došlo do truljenja kosti, Opcija mi je bila i sinus lift i umjetna kost, no sanacija bi trajala puno dulje, a i rečeno mi je da možda ne uspije.. Što mogu očekivati u budućnosti. sa sinusima? Hoću li ipak trebati sinus lift, kako bi si olakšala posljedice sezonskih gripa i alergija, te produljila vijek zubnim kostima?
Zahvaljujem. Lijepi pozdrav.
Poštovanje,imam probleme sa sinusima.Tačnije prije 2 mjeseca na pregledu mi je utvrđeno da imam upalu.Posle terapije sa tabletama mi nije bilo bolje.Pila sam i defrinol,ali nazalost ni on vise ne pomaže.Pregled ne mogu da zakažem zbog situacije sa kovidom.Da li postoji neka alterativa od lijekova?
Odgovoreno: 21. 12. 2020.bez pegleda nije moguće savetovati terapiju.
Na bolovanju sam skoro dva meseca imala sam uplalu pluca ali lekarima sam se javila zbog temperature koju imam tri meseca 37-5 . Radili su mi puno puta pretrage krvi sve je uredno, stitna takodje sve,paraziti i heliko bakterija sve uredu. Od simptoma koje sad osecam glavobolja,groznica,hladne ruke,stopala gotovo plavi nokti ne stalno. Bolovi u nogama povremeno ,kicma ali dosta nisko i bol u trticnom delu strasan ali uz tablete prodje mislim da je posledica pada na skijanju. Meni cesto se krajnici upale skoro svakih dest dana i cesto se gnoje to sam Dr rekla ali kazu nalazi krvi bi pokazali ,pa spomenula sam i spiralu koju imam tj strano telo da nije od toga ali zbog temperature nece me primiti na pregled bez obzira na negativan pcr test. Da li je moguce da je ta temperatura za moje godine normalna imam 41 godinu?
Odgovoreno: 21. 12. 2020.temp 37.5 stepeni nije normalna ni u jednom uzrastu. Potrebno je naći uzrok.
Postovani primetio sam neke belicaste tvorevine na dnu grla u poslednjih godinu dana. Nisam siguran koliko dugo ih imam ali mi se cini da se povecava njihov broj. Takodje u poslednje vreme osecam kao da mi je grlo suvo, nisam siguran da li je to zbog njih. Mozete li mi reci sta je u pitanju i da li je potrebno da se sto pre obratim lekaru ? Zbog trenutne situacije odlozio bih posetu lekaru ukoliko je to moguce.
Odgovoreno: 21. 12. 2020.pregled je potreban ali nema ništa što bi bilo hitno. To su najverovatnije normalne promene kao što su nakupine limfnog tkiva ili nešto slično.
Postovani. Kojim se pregledima otkriva Userov sindrom?
Odgovoreno: 19. 12. 2020.Klinički pregled i ENG (elektronistagmografija) i ERG (elektroretinografija) pregled.
Poštovani, zbog ostitisa periapikalisa prije dvije godine odstranjeni su mi zubi 6 i 7, a na 5 i 8 ugrađeni implantati i most na njima. Inače sam alergičar i imam kronični oblik sinusitisa unazad 30-tak godina.. Sada nakon gripe nikako da očistim nosnicu i sinus sa strane gdje je bila upala, odnosno došlo do truljenja kosti, Opcija mi je bila i sinus lift i umjetna kost, no sanacija bi trajala puno dulje, a i rečeno mi je da možda ne uspije.. Što mogu očekivati u budućnosti. sa sinusima? Hoću li ipak trebati sinus lift, kako bi si olakšala posljedice sezonskih gripa i alergija, te produljila vijek zubnim kostima? Zahvaljujem. Lijepi pozdrav.
Odgovoreno: 19. 12. 2020.bez pregleda nije moguće precizno odgovoriti na vaše pitanje
Prikazano 2651-2655 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke