Poštovana,
Imam promjenjeno tkivo žute boje u razini tkiva, lijevo u grlu duže od mjesec dana. Ponekad me boli ili "škaklja". Inace jedem hranu na lijevoj strani i spavam na lijevoj strani. Pusac sam. Primjetila sam i crvenilo grla.
Htjela bih prije nego napravim orl pregled, dobiti informacije sto bi to moglo biti.
na osnovu slike ne bih mogla precizno da odgovorim na vaše pitanje, Najverovatnije da nije ništa značajno ali to će vam sigurnije reći vaš lekar posle pregleda.
Poštovani,
Molim Vas da mi kažete, sme li se raditi bris uha, osobi koja ima ugrađene cevčice?
Dete, nepunih pet godina, ma ugrađene cevčice već godinu dana, od pre 2 dana ga boli levo uho i ne čuje dobro, rasla je i temperatura tela... Pošto nam njegova doktorka nije dostupna trenutno, ideja mi je da u međuvremenu uradimo bris uha, nosa i ždrela. Svaka sugestija je dobrodošla.
Hvala unapred na odgovoru.
S poštovanjem,
Svetlana
Poštovani,
Molim Vas da mi kažete, sme li se raditi bris uha, osobi koja ima ugrađene cevčice?
Dete, nepunih pet godina, ma ugrađene cevčice već godinu dana, od pre 2 dana ga boli levo uho i ne čuje dobro, rasla je i temperatura tela... Pošto nam njegova doktorka nije dostupna trenutno, ideja mi je da u međuvremenu uradimo bris uha, nosa i ždrela. Svaka sugestija je dobrodošla.
Hvala unapred na odgovoru.
S poštovanjem,
Svetlana
Da, kada je to potrebno tj kad dete ima gnojni sekret u uvu. Dajte detetu lek protiv bolova kao što je brufen ili paracetamol sirup. Javite se vašem lekaru jer brisevi nikada ne mogu da zamene pregled.
Postovani, imala sam koronu prije 5 nedelja sa upalom pluća i suhim kašljem, na zadnjem pregledu kod pulmologa prije 10 dana rekli su da je upala potpuno sanirana, i nalazi krvi su bili dobri ,medutim ja jos uvijek suho kasljem, imam konstantan nadražaj u grlu i dubini nosa koji tjera na kašalj, kasalj je mučan i iscrpljujuci jer nista ne mogu iskašljati, koristila sam sirupe, inhalacije, sprejeve za nos koji mi nisu bas puno pomogli, bila sam kog spec.orl koji pregledom fibereskopija nije ništa nasao, sta dalje činiti jer ovo je jako teško podnositi.Hvala unaprijed.
Dobar dan. Imam 30 godina. Pre godinu dana sam primetio iza usne skoljke dvije kvrzive od nekih mozda 5 milimetara crste na dodir ali me ne boli nista, dobro se osjecam. Snimao sam ih na ultrazvuk rekli su mi da nije nista opasno, da su uvecani malo limfni cvorici a jedan je skroz iza resice, ispod resice na kosi na obodu kosti. Ne vide se golim oko vec samo kad se napipa sa rukom. Isao sam i kod doktora za uho grlo i nos i on je rekao da to nisu neka znatna uvecanja i da ne trebam da imam razloga za brigu. Zanima me sta vi mislite o tome. Na dodir ne bole uopste cak ni kad pritisnem. Hvala vam na odgovoru u naprijed.
Poštovana, Imam promjenjeno tkivo žute boje u razini tkiva, lijevo u grlu duže od mjesec dana. Ponekad me boli ili "škaklja". Inace jedem hranu na lijevoj strani i spavam na lijevoj strani. Pusac sam. Primjetila sam i crvenilo grla. Htjela bih prije nego napravim orl pregled, dobiti informacije sto bi to moglo biti.
Odgovoreno: 27. 12. 2020.na osnovu slike ne bih mogla precizno da odgovorim na vaše pitanje, Najverovatnije da nije ništa značajno ali to će vam sigurnije reći vaš lekar posle pregleda.
Poštovani, Molim Vas da mi kažete, sme li se raditi bris uha, osobi koja ima ugrađene cevčice? Dete, nepunih pet godina, ma ugrađene cevčice već godinu dana, od pre 2 dana ga boli levo uho i ne čuje dobro, rasla je i temperatura tela... Pošto nam njegova doktorka nije dostupna trenutno, ideja mi je da u međuvremenu uradimo bris uha, nosa i ždrela. Svaka sugestija je dobrodošla. Hvala unapred na odgovoru. S poštovanjem, Svetlana
Odgovoreno: 27. 12. 2020.odgovoreno
Poštovani, Molim Vas da mi kažete, sme li se raditi bris uha, osobi koja ima ugrađene cevčice? Dete, nepunih pet godina, ma ugrađene cevčice već godinu dana, od pre 2 dana ga boli levo uho i ne čuje dobro, rasla je i temperatura tela... Pošto nam njegova doktorka nije dostupna trenutno, ideja mi je da u međuvremenu uradimo bris uha, nosa i ždrela. Svaka sugestija je dobrodošla. Hvala unapred na odgovoru. S poštovanjem, Svetlana
Odgovoreno: 27. 12. 2020.Da, kada je to potrebno tj kad dete ima gnojni sekret u uvu. Dajte detetu lek protiv bolova kao što je brufen ili paracetamol sirup. Javite se vašem lekaru jer brisevi nikada ne mogu da zamene pregled.
Postovani, imala sam koronu prije 5 nedelja sa upalom pluća i suhim kašljem, na zadnjem pregledu kod pulmologa prije 10 dana rekli su da je upala potpuno sanirana, i nalazi krvi su bili dobri ,medutim ja jos uvijek suho kasljem, imam konstantan nadražaj u grlu i dubini nosa koji tjera na kašalj, kasalj je mučan i iscrpljujuci jer nista ne mogu iskašljati, koristila sam sirupe, inhalacije, sprejeve za nos koji mi nisu bas puno pomogli, bila sam kog spec.orl koji pregledom fibereskopija nije ništa nasao, sta dalje činiti jer ovo je jako teško podnositi.Hvala unaprijed.
Odgovoreno: 25. 12. 2020.ono šta može bez pregleda je savet da pijete svakodnevno 2.5 l tečnosti (čaj i voda) i 10 dana uzmite Fluimucil 600 1 x 1 tbl).
Dobar dan. Imam 30 godina. Pre godinu dana sam primetio iza usne skoljke dvije kvrzive od nekih mozda 5 milimetara crste na dodir ali me ne boli nista, dobro se osjecam. Snimao sam ih na ultrazvuk rekli su mi da nije nista opasno, da su uvecani malo limfni cvorici a jedan je skroz iza resice, ispod resice na kosi na obodu kosti. Ne vide se golim oko vec samo kad se napipa sa rukom. Isao sam i kod doktora za uho grlo i nos i on je rekao da to nisu neka znatna uvecanja i da ne trebam da imam razloga za brigu. Zanima me sta vi mislite o tome. Na dodir ne bole uopste cak ni kad pritisnem. Hvala vam na odgovoru u naprijed.
Odgovoreno: 25. 12. 2020.Slažem se sa vašim ORL doktorom. Kad prođe epidemija idite ponovo na pregled kod ORL.
Prikazano 2646-2650 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke