Pozdrav! Pre oko nedelju dana primetio sam promenu na levom krajniku koji mi izgleda uvecano i sto je propraceno blagim otokom na levoj strani ispod uha. Slika je dodata. Mozete li molim vas da pogledate i da mi kazete sta ovo moze biti? Hvala puno na odgovoru.
imam tinitus u lijevom uhu skoro 4 mjeseca. Snimila sam audiomiteriju koja pokazuje blagi gubitak sluha na zahvaćenom uhu (0-40 db). Tinitus je konstantan, Otkako je počeo sredinom rujna nije nikad stao ni sekunde. Vrlo je visoka frevencija pištanja i zujanja i zvuk ne čujem samo kad se tuširam. Probala sam piti betaserc u početku, Nisam vidjela neke promjene osim što mi je jako snižavao inače već jako nizak tlak pa sam ga prestala piti. Primala sam intravenzono kortikosteroide također bezuspješno te sam također bezuspješno odradila 14 tretmana u barokomori. Snimila sam MR mozga, nalaz je uredan. Pošto osjećam stalno preskakanje zgloba u vilici na lijevoj strani te krckanje i preskaknje u uhu pošla sam kod stomatologa da mi pregleda temporomandibularni zglob.. Bolove u vilici nemam niti imam problema s otvaranjem i zatvarnjem vilice, jedino što osjećam je to stalno preskakanje i krckanje u uhu te punoću uha. Obzirom da stomatologinja nema opremu za dijagnostiku i potvrdu poremećaja zgloba rekla je na temelju ručnog pregleda da preskače zglob i predložila da izradim udlagu. Zaista ne bi htjela raditi ništa ako dijagnoza nije potvrđena. Moje pitanje je na koji način potvrditi poremećaj temporomandibularnog zgloba i da li se ti zglobovi mogu vidjeti na MR snimci mozga koju sam prethono uradila. Tko bi mi mogao očitati taj snimak ukoliko se zglob na snimci vidi? Je li moguće da se tinitus uopće javi zbog toga? Znam da je kod starijih ljudi zujanje povezano s gubitkom sluha, ali isto tako znam da nije konstantno kao u mom slučaju pa sumnjam da je moj gubitak sluha povezan s tim problemom. Ako mislite da jest da li u om slučaju u obzir dolazi slušni aparat koji bi moižda reducirao tinitus? Unaprijed hvala na Vašem odgovoru,
Stanje TM zgloba može da se utvrdi sa Rtg temporomandibularnih zglobova sa otvorenim i zatvorenim ustima. Snimak opisuje radiolog - snimaju se oba zgloba sa zatvorenim i otvorenim ustima.
Poštovani, mislim da imam problem sa sinusima.Vec mesec dana mi je konstantno zacepljen nos.Pocele su i glavobolje tj bol u predelu iznad očiju(obrva).Koristim sprej Snup, tj koristio sam 20 dana ali sam prestao zbog kao što piše, neželjenih posledica.Sada koristim fiziološki rastvor i ispiram nos, ali to ne pomaže ,možda malo.Kada stavim sprej bude mi super, otcepljen nos.Desavalo se da se budim noću zbog začepljenog nosa, i usta mi budu skroz suva.Da li imate neki savjet?Šta dalje koristiti?Hvala
Postovani,
Imam izraslinu iza levog uha, koja se upalila kroz tri dana jer sam pokusala da je iscedim. Danas mi je ta izraslina pukla i iz nje je izasla velika kolicina gnoja i krvii. Da li je obavezno uklanjanje ove izrasline ili ce se povuci sama od sebee. Hvala.
to je inflamirani aterom. Ako je puklo to će se polako povući ali to nije trajno rešenje. Kada počne ponovo da se formira morate kod doktora da se to odstrani zajeno sa kapsulom.
Pozdrav! Pre oko nedelju dana primetio sam promenu na levom krajniku koji mi izgleda uvecano i sto je propraceno blagim otokom na levoj strani ispod uha. Slika je dodata. Mozete li molim vas da pogledate i da mi kazete sta ovo moze biti? Hvala puno na odgovoru.
Odgovoreno: 09. 01. 2021.Bez kliničkog pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje.
Poštovani,
imam tinitus u lijevom uhu skoro 4 mjeseca. Snimila sam audiomiteriju koja pokazuje blagi gubitak sluha na zahvaćenom uhu (0-40 db). Tinitus je konstantan, Otkako je počeo sredinom rujna nije nikad stao ni sekunde. Vrlo je visoka frevencija pištanja i zujanja i zvuk ne čujem samo kad se tuširam. Probala sam piti betaserc u početku, Nisam vidjela neke promjene osim što mi je jako snižavao inače već jako nizak tlak pa sam ga prestala piti. Primala sam intravenzono kortikosteroide također bezuspješno te sam također bezuspješno odradila 14 tretmana u barokomori. Snimila sam MR mozga, nalaz je uredan. Pošto osjećam stalno preskakanje zgloba u vilici na lijevoj strani te krckanje i preskaknje u uhu pošla sam kod stomatologa da mi pregleda temporomandibularni zglob.. Bolove u vilici nemam niti imam problema s otvaranjem i zatvarnjem vilice, jedino što osjećam je to stalno preskakanje i krckanje u uhu te punoću uha. Obzirom da stomatologinja nema opremu za dijagnostiku i potvrdu poremećaja zgloba rekla je na temelju ručnog pregleda da preskače zglob i predložila da izradim udlagu. Zaista ne bi htjela raditi ništa ako dijagnoza nije potvrđena. Moje pitanje je na koji način potvrditi poremećaj temporomandibularnog zgloba i da li se ti zglobovi mogu vidjeti na MR snimci mozga koju sam prethono uradila. Tko bi mi mogao očitati taj snimak ukoliko se zglob na snimci vidi? Je li moguće da se tinitus uopće javi zbog toga? Znam da je kod starijih ljudi zujanje povezano s gubitkom sluha, ali isto tako znam da nije konstantno kao u mom slučaju pa sumnjam da je moj gubitak sluha povezan s tim problemom. Ako mislite da jest da li u om slučaju u obzir dolazi slušni aparat koji bi moižda reducirao tinitus? Unaprijed hvala na Vašem odgovoru,
Odgovoreno: 09. 01. 2021.Stanje TM zgloba može da se utvrdi sa Rtg temporomandibularnih zglobova sa otvorenim i zatvorenim ustima. Snimak opisuje radiolog - snimaju se oba zgloba sa zatvorenim i otvorenim ustima.
Postovanje, pojavila mi se u nos kuglica velicine klikera i imam je vec par mjeseci' sta bi to moglo biti? Hvala unaprijed.
Odgovoreno: 09. 01. 2021.Bez pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje.
Poštovani, mislim da imam problem sa sinusima.Vec mesec dana mi je konstantno zacepljen nos.Pocele su i glavobolje tj bol u predelu iznad očiju(obrva).Koristim sprej Snup, tj koristio sam 20 dana ali sam prestao zbog kao što piše, neželjenih posledica.Sada koristim fiziološki rastvor i ispiram nos, ali to ne pomaže ,možda malo.Kada stavim sprej bude mi super, otcepljen nos.Desavalo se da se budim noću zbog začepljenog nosa, i usta mi budu skroz suva.Da li imate neki savjet?Šta dalje koristiti?Hvala
Odgovoreno: 09. 01. 2021.samo fiziološki rastvor mogu da savetujem bez pregleda. Snup se koristi maksimalno 5 dana!!!!!!!
Postovani, Imam izraslinu iza levog uha, koja se upalila kroz tri dana jer sam pokusala da je iscedim. Danas mi je ta izraslina pukla i iz nje je izasla velika kolicina gnoja i krvii. Da li je obavezno uklanjanje ove izrasline ili ce se povuci sama od sebee. Hvala.
Odgovoreno: 09. 01. 2021.to je inflamirani aterom. Ako je puklo to će se polako povući ali to nije trajno rešenje. Kada počne ponovo da se formira morate kod doktora da se to odstrani zajeno sa kapsulom.
Prikazano 2621-2625 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke