Postovanje!
U uhu, tacnije na ulazu u usni kanal, s donje strane tog otvora pojavio mi se otok, koji sada podsjeca na kuglicu (na dodir)... mislila sam da ce to nestati samo od sebe jer i prije su mi se pojavljivale i nestajale neke izrasline, odnosno imala sam osjecaj kao da mi je 'napukla' skoljka u nekom predjelu (vjerovatno se moze drukcije opisati, no takav sam osjecaj ja imala...). Takodje, nedavno mi je na zavoju gornjeg dijela uha iskocila bubuljica koja se zagnojila i tada smo je uklonili stapicem za usi.
No, ova kuglica sada me brine jer se ne povlaci i moze se vidjeti mala gnojna tackica na sredini, a kada lezim na toj strani, boli me jer se stvara pritisak tu.
Moze li biti problem u tome sto inace skoro uvijek lezim na lijevoj strani, a takodje, svi problemi koje sam imala bile su bas u lijevom uhu? Da li mislite da je nesto ozbiljno u pitanju, ili je samo jednostavno ta usna skoljka osjetljiva?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Postovani,
Vec 2 put u 6 meseci javlja mi se problem oticanja vilice ispod desnog uha ka vilici kad jedem. Zub me ne boli, bakteriološki i Nikolovski bris uha i grla su u redu, lekukociti neznatno poviseni. Otok spadne a i bol kad neko vreme ne jedem. Reaguje vise na kiselo. Kuci se vise pljuvacke i kao da je u pitanju zacepljenje nekog kanala. Pocelo pre 3 dana i u slabljenju je, ali nisam sigurna da li je to za ORL specijalistu ili stomatologa. Hvala unapred na pomoci
Poštovani,
Imam pitanje vezano za usta . Već neko vreme sa unutrašnje strane usta mi se pojavilo nesto,prvo sam mislila da je fistula te sam uzimala gelove i mazala, međutim nije bilo efekta,posle sam mislila da sam se ujela,pa možda da mi se iritiralo od zuba međutim ništa. Smeta mi nekad i kada jedem pa se ugrizem,ne boli me samo mi je neprijatno. To je sada u obliku kružića i crveno je malo.Da li da paničim ili će proći samo od sebe?
Unapred zahvalna
Tijana Marić
Devojci se vec treci put pojavljuje gnoj na grlu, nikada ranije nije imala takvih problema. Gnoj i bol u grlu su se pojavili svaki put nekoliko dana nakon naseg susreta. Moje pitanje je da li je moguce da se to javlja zbog poljubaca i kako je moguce resiti potencijalni problem? Napominjem da se meni nisu javljali nikakvi simptomi.
Postovanje! U uhu, tacnije na ulazu u usni kanal, s donje strane tog otvora pojavio mi se otok, koji sada podsjeca na kuglicu (na dodir)... mislila sam da ce to nestati samo od sebe jer i prije su mi se pojavljivale i nestajale neke izrasline, odnosno imala sam osjecaj kao da mi je 'napukla' skoljka u nekom predjelu (vjerovatno se moze drukcije opisati, no takav sam osjecaj ja imala...). Takodje, nedavno mi je na zavoju gornjeg dijela uha iskocila bubuljica koja se zagnojila i tada smo je uklonili stapicem za usi. No, ova kuglica sada me brine jer se ne povlaci i moze se vidjeti mala gnojna tackica na sredini, a kada lezim na toj strani, boli me jer se stvara pritisak tu. Moze li biti problem u tome sto inace skoro uvijek lezim na lijevoj strani, a takodje, svi problemi koje sam imala bile su bas u lijevom uhu? Da li mislite da je nesto ozbiljno u pitanju, ili je samo jednostavno ta usna skoljka osjetljiva? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Odgovoreno: 21. 02. 2021.potreban je ORL pregled
Postovani, Vec 2 put u 6 meseci javlja mi se problem oticanja vilice ispod desnog uha ka vilici kad jedem. Zub me ne boli, bakteriološki i Nikolovski bris uha i grla su u redu, lekukociti neznatno poviseni. Otok spadne a i bol kad neko vreme ne jedem. Reaguje vise na kiselo. Kuci se vise pljuvacke i kao da je u pitanju zacepljenje nekog kanala. Pocelo pre 3 dana i u slabljenju je, ali nisam sigurna da li je to za ORL specijalistu ili stomatologa. Hvala unapred na pomoci
Odgovoreno: 21. 02. 2021.javite se na ORL pregled
Poštovani, Imam pitanje vezano za usta . Već neko vreme sa unutrašnje strane usta mi se pojavilo nesto,prvo sam mislila da je fistula te sam uzimala gelove i mazala, međutim nije bilo efekta,posle sam mislila da sam se ujela,pa možda da mi se iritiralo od zuba međutim ništa. Smeta mi nekad i kada jedem pa se ugrizem,ne boli me samo mi je neprijatno. To je sada u obliku kružića i crveno je malo.Da li da paničim ili će proći samo od sebe? Unapred zahvalna Tijana Marić
Odgovoreno: 21. 02. 2021.potreban je pregled. Nema razloga za paniku
Zujanje u ušima prethodna 2 meseca, tinitus
Odgovoreno: 21. 02. 2021.nije jasno šta je vaše pitanje
Postovani,
Devojci se vec treci put pojavljuje gnoj na grlu, nikada ranije nije imala takvih problema. Gnoj i bol u grlu su se pojavili svaki put nekoliko dana nakon naseg susreta. Moje pitanje je da li je moguce da se to javlja zbog poljubaca i kako je moguce resiti potencijalni problem? Napominjem da se meni nisu javljali nikakvi simptomi.
Odgovoreno: 21. 02. 2021.bez pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje
Prikazano 2551-2555 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke