Poštovani,
U pubertetu počeo je glas da mi mutira, međutim nije se razvio dubok muški glas, a nije ni piskav dečiji. Kada pričam sa nepoznatim ljudima preko telefona zbog specifičnosti glasa pomisle da razgovaraju sa osobom ženskog pola, a određen broj ljudi sa muškarcem, sve to stvara psihički problem, zbog čega izbegavam razgovor preko telefona, a takođe razgovore uživo isto izbegavam. Da dodam imam 28 godina. Zanima me da li postoji način da se ispravi problem i koje su procedure.
Pozdrav
Pozdrav. U decembru sam izgubila miris, koji se posle desetak dana vratio normalno. Krajem februara sam koristila kapi sa ekstraktom divljeg krastavca posle kojih mi je nestalo culo mirisa, vratilo se ali oslabljeno i izmenjeno. Da li je moguce da je doslo do ostecenja sluznice i receptora? Drugih oboljenja orl nemam. I da li je moguc oporavak i uz koje lekove?
Poštovanje. Imala sam češće sada ređe max 2 puta godišnje upale krajnika. Uglavnom mi je pomaze Amoksicilin već posle par tableta međutim sada sam popila dve kutije i i dalje mi je otečen krajnik i crvena je sluznica grla ali ne bih želela ići na operacije. Da li imate savet?
Postovana dr Dusanka! Na osnovu snimka i pregleda orl imam upalu sluznice nosa.Paranazalne supljine normalne velicine i forme.Frontalni sinusi smanjenje prozracnosti,zadebljalih kostanih kontura.i to izrazenije na levom frontalnom sinusu.Sinuzitis frontalis bil.Uradjen Prick test i sve u redu.Bris grla i nosa u redu.Sedimentacija i provera stitne zlezde ok.Date Dexason tab 3x3 pa 3x2 pa 3 x1 i hysan sprej i Alerix koje ne mogu da pijem zbog nezeljenih dejstva.Posle 9 dana terapije ja i dalje ne mogu da disem!Zasto se piju lekovi za alergiju ako je nema? Molim vas recite mi sta ciniti dalje? POZDRAV I HVALA!
Dobar dan poštovani. Htela sam da Vas pitam da li je operacija i estetika devijacije nosa besplatna kod Vas? Imam taj problem verujem od rođenja. Otežano disanje, umaranje, hrkanje i velika ukrivljena grba. Molim Vas da mi odgovorite šta je potrebno da uradim i dođem do Vas. Hvala
Poštovani, U pubertetu počeo je glas da mi mutira, međutim nije se razvio dubok muški glas, a nije ni piskav dečiji. Kada pričam sa nepoznatim ljudima preko telefona zbog specifičnosti glasa pomisle da razgovaraju sa osobom ženskog pola, a određen broj ljudi sa muškarcem, sve to stvara psihički problem, zbog čega izbegavam razgovor preko telefona, a takođe razgovore uživo isto izbegavam. Da dodam imam 28 godina. Zanima me da li postoji način da se ispravi problem i koje su procedure. Pozdrav
Odgovoreno: 09. 06. 2021.Javite se otorinoilaringologu na pregled koji će vas usmeriti ka fonijatru.
Pozdrav. U decembru sam izgubila miris, koji se posle desetak dana vratio normalno. Krajem februara sam koristila kapi sa ekstraktom divljeg krastavca posle kojih mi je nestalo culo mirisa, vratilo se ali oslabljeno i izmenjeno. Da li je moguce da je doslo do ostecenja sluznice i receptora? Drugih oboljenja orl nemam. I da li je moguc oporavak i uz koje lekove?
Odgovoreno: 09. 06. 2021.Bez pregeleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje.
Poštovanje. Imala sam češće sada ređe max 2 puta godišnje upale krajnika. Uglavnom mi je pomaze Amoksicilin već posle par tableta međutim sada sam popila dve kutije i i dalje mi je otečen krajnik i crvena je sluznica grla ali ne bih želela ići na operacije. Da li imate savet?
Odgovoreno: 09. 06. 2021.Bez pregled nije moguće dati savet
Postovana dr Dusanka! Na osnovu snimka i pregleda orl imam upalu sluznice nosa.Paranazalne supljine normalne velicine i forme.Frontalni sinusi smanjenje prozracnosti,zadebljalih kostanih kontura.i to izrazenije na levom frontalnom sinusu.Sinuzitis frontalis bil.Uradjen Prick test i sve u redu.Bris grla i nosa u redu.Sedimentacija i provera stitne zlezde ok.Date Dexason tab 3x3 pa 3x2 pa 3 x1 i hysan sprej i Alerix koje ne mogu da pijem zbog nezeljenih dejstva.Posle 9 dana terapije ja i dalje ne mogu da disem!Zasto se piju lekovi za alergiju ako je nema? Molim vas recite mi sta ciniti dalje? POZDRAV I HVALA!
Odgovoreno: 09. 06. 2021.bez pregleda nije moguće odgovoriti va vaše pitanje precizno
Dobar dan poštovani. Htela sam da Vas pitam da li je operacija i estetika devijacije nosa besplatna kod Vas? Imam taj problem verujem od rođenja. Otežano disanje, umaranje, hrkanje i velika ukrivljena grba. Molim Vas da mi odgovorite šta je potrebno da uradim i dođem do Vas. Hvala
Odgovoreno: 06. 06. 2021.Jeste sa uputom overenim na lekarskoj komisiji.
Prikazano 2406-2410 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke