1. Zujanje u uhu nakon pucanja bubne opne

    Pitanje broj: #111310

    Poštovani,

    Desilo mi se pucanje bubne opne usled eksplozije petarde u blizini levog uha. Od tada je prošlo 20 dana. U početku sam osetno slabije čuo na tom uhu i čuo konstantno visokotonsko zujanje, pistanje. Sluh se malo popravio i čekam da bubna opna zaraste, menjajući strajfne sa nanošenjem Solkoceril masti. Međutim, pistanje je konstantno i ne prolazi. Koje su šanse da pistsanje prestane, da li uopšte postoji mogućnost da prestane, i posle okvirno kog perioda se očekuje mogući prestanak pistanja? Šta preporučujete ukoliko pistanje ne prestane u okvirnom roku u kome bi trebalo?

    Odgovoreno: 19. 01. 2013.

Komentari na pitanje: #111310

    • Dobar dan, imao sam sekret u uhu, to mi je sanirano i ne curi. Trenutno pijem terapiju za infekciju spoljašnjeg uha i stalno čujem sviranje u uhu. Da li i posle zarastanja bubne opne sviranje u uhu ne prestaje?