1. Upala krajnika

    Pitanje broj: #151903

    Poštovani,

    Pre nešto više od mesec dana ćerki je dijagnostikovana jaka upala krajnika, i od svog doktora je dobila Panklav tablete. Posle popijene terapije, dva, tri dana, počeli su bolovi u sinusima i u grlu opet. Vadila je krv da se utvrdi da li je možda mononukleoza i radjen je bris grla i nosa. Dobila je terapiju Cefzil tablete, u medjuvremenu vadila opet krv. Po rezultatima nije mononukleoza, a i po brisu nije imala nijednu uzorkovanu bakteriju. Nastavila je Cefzil tablete do kraja. Dešava se ovo trenutno, da je popila terapiju i da je opet posle nedelju dana grlo crveno i otežano guta.
    Šta savetujete da uradimo?

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #151903

    • Zdravo! Ako nema temperaturu, savetovala bih i posetu alergologu. Moguće da je zapravo samo polenska ili neka druga alergija. Kod mene se nakon mnogo antibiotika, injekcija i šetanja po lekarima ispostavilo da je alergija. Nemam krajnike ali je zbog otečenosti grla doktorka pomislila da ih imam i da je u pitanju gnojna angina. Takodje se sumnjalo i da je u pitanju mononukleoza iako nisam imala temperaturu osim nakon prve injekcije garamicina. Dok sam bila na antibioticima bilo mi je prividno bolje ali čim bih prestala da ih pijem, ponovo isto. Tako da bih Vam preporučila da tražite uput za alergologa i prvo to isključite da ne bi uništavali imunitet bez razloga.
      Pozdrav i srećno!