1. Povratak mirisa

    Pitanje broj: #107569

    Poštovani,

    Dijagnoza mi je: rinitis, polip u nosu i devijacija. Već mjesecima imam slabo čulo mirisa. Da li je hiruški zahvat neophodan i da li je moguće povratiti potpuno čulo mirisa?

    Odgovoreno: 05. 11. 2012.
    • Poštovani,

      Najverovatnije je da je potrebna hiruška intervencija ali to je teško reći bez pregleda. Isto važi i za čulo mirisa jer je bitno videti kolika je veličina polipa, gde se nalazi itd. Takođe koja je vrsta devijacije i da li i ona doprinosi smanjenju mirisa. Znači potrebno je uraditi endoskopski pregled i skener sinusa i tek onda planirati hirušku intervenciju ili se odlučiti za neku terapiju lekovima.