1. Magnetna rezonanca zbog zujanja u ušima

    Pitanje broj: #132714

    Poštovani,

    Da li mi predlažete magnetnu rezonancu i da li je to opasno po zdravlje i da lo je neophodno u mom slučaju? Star sam 35 godina. Imam problem zujenja u ušima oko 2 godine. Doktor u Beogradu mi je ustanovio oštenjenje srednjeg uha audiometrijom, međutim pošto živim u Americi otišao sam kod doktora i audiometrijom mi je utvrđeno da dobro čujem, a doktor mi je rekao da niko ne može da zna tačan razlog zašto mi zuji u ušima.
    Nisam zadovoljan bio tim odgovorom. Zvao sam doktora u Beogradu i rekao da se bojim da nije tumor. Doktor mi je rekao ako mi zvoni u oba uha ne moram na snimanje glave, seća se mog slučaja i ponovio da mi je oštećeno sredjnje uho. Meni inače ne zvoni na jedno uho nego zuji u celoj glavi. Pre nedelju dana počele su da mi trnu ruke često. Ne znam da li je to povezano sa ušima? Znam da nemam osiguranje ovde i ako odlučim da radim magnetnu rezonacu moraću da se vratim u Srbiju što znaći ostaću bez posla. Došao bih samo ako mislite da je neophodno. U Americi su mi preoručili lek Lipo-flavonoid. Pijem 6 dnevno po uputstvu, ali ne pomaže, a doktor u Srbiji mi je rekao nema leka i da pijem vitamin B kompleks. Mislim da mi nekad na sekund i vilica utrne. Šta da radim?