1. Gubitak čula mirisa nakon operacija polipa u nosu

    Pitanje broj: #106862

    Poštovani,

    Prošle godine, u maju, operisao sam nos zbog polipa. Bio sam alergičan, a i bolujem od hronične migrene. Otkad sam radio tu operaciju, ja ne osećam ni mirise ni ukuse, Ne koristim nikakvu terapiju, osim što svakog dana kvasim nos slanom vodom. Da li imate neki savet?

    Odgovoreno: 20. 10. 2012.
    • Poštovani,

      Trebali bi da koristite intranazalne steroide kao što je Avamys sprej za nos (1 x 2 spreja u svaku nozdrvu; ako imate menje od 19 godina ovaj sprej ide na recept) u trajanju od 3 meseca (očekujemo da počnete da osećate mirise i ukus hrane) i naravno da nastavite da ispirate nos fiziološkim rastvorom. U svakom slučaju, s obzirom da ne osećate mirise i da ste operisali polipe treba da odlazite redovno na kontrole kod otorinolaringologa.