1. Bol u grlu

    Pitanje broj: #142912

    Poštovani,

    Imam bol u grlu poslednjih dva dana, a od danas popodne je bol malo jača. Posebno sa desne strane grla. Ovako ne osećam nikakve druge tegobe osim tog bola u grlu. Osećam takođe i da su natečeni krajnici kad pipnem vrat i boli dosta pri gutanju. Da li pomoću slike možete da pretpostavite da li je virusna ili bakterijska infekcija?

    Odgovoreno: 19. 12. 2015.
    • Poštovani,

      Na osnovu slike najviše liči na bakterijsku infekciju koja može da se razvije u gnojnu anginu te Vam je potreban antibiotic npr. Panklav 625 ako niste alergični na Penicillin ili Roxicam 150 ako ste alergični na Penicillin. Ako su bolovi pri gutanju jaki uzmite nešto protiv bolova npr. Paracetamol ili nešto slično i dosta tečnosti i kašastu hranu. Požurite kod Vašeg lekara po recepte da Vam se ne iskomplikuje problem.