1. Akutna upala sinusa

    Pitanje broj: #132707

    Poštovani,

    Prošle zime sam imala akutnu upalu sinusa zbog koje sam bila hospitalizovana. Lečena sam Longacefom kroz infuziju i nakon toga Pancef jos 7 dana. Terapija je dala rezultate. Sledeći put se problematika javlja u avgustu ove godine, ali simptomi su blaži. Slivanje sekreta niz ždrelo traje konstantno od avgusta. RTG snimak u avgustu pokazao je blažu upalu sinusa, a terapija antibioticima nije dala neke posebne rezultate.
    Otprilike u isto vreme mi se javio i problem sa nadimanjem i zarenjem u zeludcu (imala sam gastritis pre 15-godina i od tad nikakve tegobe). Sredinom septembra sam bila na moru i tamo gotovo da nisam imala tegobe. Po povratku se sekret ponovo javlja. Da napomenem da je sekret bistar. Prošlog decembra sam radila alergo test i bio je negativan. Trenutno po preporuci orl pijem Loratidin i Nasonex u nos dva puta dnevno. Poboljšanje je neznatno. U poslednjh par nedelja osecam i cudan pritisak u ušima - kao vakuum koji je praćen blagim bolom koji nije konstantan i javlja se čim mi je nos i malo zapušen. Sinoć sam pevala u automobilu i u sred ispevavanja visokih tonova mi se na sekund javio jak osećaj vakuuma u ušima, ali je bio praćen gubikom glasa - kao da me je neko stegao za vrat. Sve je trajalo samo sekund, ali je bilo jako neprijatno. Inače mi pomažu jake mentol bombone ali kratkotrajno, a smetaju mi želudcu. Da jos dodam i da povremeno imam glavobolje ali nisu jake kao kad sam zimus imala akutnu upalu sinusa, radim u zatvorenoj prostoriji baz dnevnog svetla, za računarom. Imam poverenja u svoju ORL doktoricu, ali ovo već dosta dugo traje pa me zanima imate li neku preporuku i savet.