1. Sukrvica u ispljuvku

    Pitanje broj: #156068

    Poštovani,

    Imam 23 godine i trudna sam, prva trudnoća. Naime pre mjesec dana sam bila kao malo prehlađena i jedno veče sam imala sukrvicu iz desne strane nosa. Par puta sam povratila i na kraju povraćanja je bila sukrvica. Zatim sam 2 nedelje samo ujutru bez kašlja imala sukrvicu u ispljuvku. Nakon 2 nedelje je nestalo, nije bilo sukrvice 2 nedelje i onda se opet pojavila jednom ujutru i nestalo je. Bila sam kod orl. Prvi put mi je rekao da je moguće da se krv iz nosa slila u grlo. Drugi put me je pregledao i rekao da je i nos i grlo u redu po izgledu. Nemam temperaturu niti kašljem, ali imam osjećaj kao da su mi pluća puna šlajma. U zadnjih par dana sam na silu iskašljavala i izlazio je šlajm tamno žute boje (kao žut tačkast tamnijom bojom). Sukrvice više nema, pulmolog mi je slušao pluća i rekao da imam normalan disajni šum, ali ukoliko se pojavi da odem na rtg pluća, al ja sam u 12 nedelji trudnoće i niko mi ne preporučuje. Vadila sam krvnu sliku i ok je. Radila sam i bris grla i nosa i dala uzorak sputuma. Imala sam u grlu i sputumu kandidu u normalnim granicama kako mi je doktor rekao. U nosu sam imala staphillococus aereus. Molim Vas da mi predložite šta da radim, i da li mislite da je ovo nešto ozbiljno?

    Odgovoreno: 26. 02. 2018.

Komentari na pitanje: #156068

    • Poštovani, ćerkica od 6 godinq ima jaku upalu krajnika i ždrela, sa gnojnim čepovima. Sinoć sam primetila jedan mali ugrušak koji je izleteo iz grla dok sam joj ispirala nos fiziološkim rastvorom. Da li je to opasno? Prima terapiju.

    • Dobar dan, moj sin ima jaku temperaturu, povraća po par minuta i ume da bude malo krvi, kao da je izderao grlo i jednjak od naprezanja. Vodila ga doktoru, ali mislim da ne reaguju dovoljno. Mene je strah. Molim Vas za odgovor.

    • Postovanje! Ako mogu da zamolim za odgovor? Radi se o djelimicno krvavom ispljuvku bez kaslja. Ne mogu da ocjenim da li je od zuba ili nesto gore. Nisu ni zubi u bog zna kakvom stanju, nekad primjetim da je krvarenja bas iz njih ali sad nisam siguran. Predhodnih dana imao sam neku laksu prehladu i blagi kasalj, bez temperature. Disanje normalno, ne osjecam nista u plucima, bez bolova, malaksalosti itd... Samo panika zbog te krvi i to svijeze...

    • Postovanje ..kod djevojcice mi se malo pojavilo sukrvice u pljuvacki ..ustvari slajm joj se izbacio ..nije kasljala pre dva dana je imala malo temperaturu a sinoc joj malo iz nosica krv isla ima slabije kapilare u lijevoj nozdrvi pa ponekad prokrvari..dal je moguce sad ta joj se to slilo u grlo pa u pljuvacki pokazalo..hvala

    • Postovani, Imam problem sa nosem. Vec 10ak dana sam primetila da imam crvenilo u nosu, kao neka krasta i kad duvam nos da krvi ima u izduvku, kao i kad ispljunem iz sinusa ima i tu krvi. Da li je to neka bakterija u nosu, pa toliko krvarim. Koristim neku mast za nos vec 2 dana, ali i dalje imam krvi. Desi mi se kad cistim nos da noktom probodem maramicu pa da zakacin sluzokozu nosa, sto mi se desilo skoro, ali me plasi sto je u tolikoj meri.