1. Cista na sinusu

    Pitanje broj: #155042

    Poštovani,

    Imam 23 godine. Već duže vreme imam problem sa zapušenosti nosa. Doktorica je pregledom utvrdila da imam devijaciju nosu i hronično zapaljenje sinusa. Poslata sam na ct da bi se na ct uočile dve mase. Jedna u dnu desnog maksilarnog sinusa, manje stažni sadržaj kao i polipoidno zadebljanje ap dijametra oko 7 mm. U dnu levog maksilarnog sinusa reteciona cista ili polip ap dijametra oko 27 mm. Interesuje me da li u ovom slučaju veličina od 27 mm nešto pokazuje i da li bi bilo dobro da odradim i pregled endokrinologa?

    Odgovoreno: 25. 12. 2017.

Komentari na pitanje: #155042

    • Imam cistu na sinusu već 2 godine i sve je bilo u redu do pre nedelju dana. Iz nosa u grlo mi se sliva gnoj sa krvlju. Da li to može biti posledica te ciste jer su pluća u redu?

    • Pozdrav. Imam glavobolje već 3 mjeseca konstantno, 24 sata, pijem lijekove od neurologa ništa ne djeluje. Bolovi su od potiljka pa do nosa, slepoočnica, prednjih zuba i vilice. Na MR nalazu je sve ur edu, s tim što imam cistu u sinusu 17 mm i ustanovljena mi je devijacija nosa, aos mi ne curi i nemam sekret iz nosa. Ne znam šta da radim, ne popušta me, ne mogu funkcionisat više.