ja bih Vas zamolila da mi objasnite u vezi sa mojim tegobama, o kojoj bolesti se radi. Pre godinu i po imala sam probleme sa bolovima u stomaku, više na levoj strani ispod leve dojke, oštar bol koji se javljao povremeno. Kasnije stanje se pogoršalo tako da odmah posle jela imala bi tegobe u želucu kao da nešto pukne u meni i tera me u toalet, gde u toku pražnjenja imam osjećaj da mi nešto gori u crevima. Znači stolica je jako retka i poslije pražnjenja stanje se smiri. Odem doktoru, pregledaju me čak i gastroskopijom i utvrde da se radi o h.pylori, antralni gastritis dobijem terapiju coktel protiv h.pylori od koje dobijem jake bolove u želucu. Od tada imam još češće bolove na levoj strani uvek na istom mestu koji se šire ispod leve dojke prema dole u obliku slova T. Bolovi i probodi prelaze i na ledja u području leve strane. Dalje analize su pokazale da imam e.coli u mokraći i asto test pozitivan čak i spondilozu a inače imam 30 godina. Problemi sa stolicom nastavljaju nekad tvrda i nedovoljno pražnjenje a nekad tanka stolica odmah posle jela, nadimanje stomaka grčevi i gasovi koje teško ispuštam. Sada u poslednje vreme se desi kad imam bolove, bolovi se javljaju i na desnoj srani ali redje za razliku od leve strane. Problemi su mi se dosta učestali jedino ako jedem manje osećam se bolje.
Ja se izvinjavam na ovako opširnom tekstu ali sam se ptrudila da Vam sve tegobe objasnim. Molim Vas za savet.
Imam 31 god. Pre 2 god. su mi dijagnosticirali hronični gastrit. Sada imam bebu od 2 meseca i sumnjam da imam helicobacter pylori. Recite mi koji su simtomi ove bakterijei da li mogu da je prenesem mojoj bebi? Inače ujutro obavezno doručkujem, hranim se zdravo, uzimam dodatne vitamine, povremeno železo. Uglavno vodim miran i kvalitetan život.
Zanima me i da li postoi neki drugi način ispitivanje ove bakterije osim preko krvi?
Postovana,
najbolji8 nacin odredjivana bakterije je tzv izdisajni test, pogotovu ako se zeli proceniti da li je terapija iskorenila bakteriju. Potencijalno mozete bakteriju preneti na dete.
Pozdrav
Imam izraslinu veličine oraha po sredini trbušne duplje tačno ispod spoja rebara i otprilike iznad želuca. Zanima me kod kog lekara mogu da odem da saznam šta je u pitanju. To sam primetila pre par godina, nema neke tegobe ili ih ja ne povezujem sa tim. Od tegoba imam sam lupanje srca, tj. iznenadne aritmije u vidu ubrzanog rada srca. Imam 33 godine.
Moja dijagnoza je još od 2000god mala hietalna hernija znači druga bolest bar do sada sa svim endoskopskim naodom nije ustanovljena sem kaskada želuca pa zbog toga pitam jel mogu koristiti svaki drugi dan controloc više od godinu dana jer ako ga ne koristim odmah imam kiseline? Inače mogu reći da sam lanzula prije pio možda i tri godine samo sa prekidom.
mislila sam kupiti od Biobalansa Bikini Fit tablete, da se malo pročistim posle silnih praznika, pa me interesuje kako biljna vlakna mogu delovati na moj želudac i stomak pošto imam gastroenteritis. Trenutno nisam pod terapijom, ali imam problem sa Candidom u crevima.
Postovana,
najpre resite problem sa candidinom, terapijom i ishranom bez belog brasna, slatkisa i mlecnih proizvoda. O tabletama koje pominjete apsolutnoi neznam nista.
Pozdrav
Ja se izvinjavam na ovako opširnom tekstu ali sam se ptrudila da Vam sve tegobe objasnim. Molim Vas za savet.
Postovana, pre postavljanja dijagnoze potrebno je da uradite kolonoskopiju, jer Vama ipak dominiraju tegobe vezane za debelko crevo. Pozdrav
Zanima me i da li postoi neki drugi način ispitivanje ove bakterije osim preko krvi?
Ana
Postovana, najbolji8 nacin odredjivana bakterije je tzv izdisajni test, pogotovu ako se zeli proceniti da li je terapija iskorenila bakteriju. Potencijalno mozete bakteriju preneti na dete. Pozdrav
Postovana, najverovatnije da se radi o kili prednjeg trbusnog zida ili nekom mladezu. Javite se hirurgu. Pozdrav
Moja dijagnoza je još od 2000god mala hietalna hernija znači druga bolest bar do sada sa svim endoskopskim naodom nije ustanovljena sem kaskada želuca pa zbog toga pitam jel mogu koristiti svaki drugi dan controloc više od godinu dana jer ako ga ne koristim odmah imam kiseline? Inače mogu reći da sam lanzula prije pio možda i tri godine samo sa prekidom.
Odgovoreno: 31. 01. 2009.Postovani, lekovi iz grupe u kojoj je Controloc mozete sasvim bezbedno uzimati mesecima i godinama. Pozdrav
Postovana, najpre resite problem sa candidinom, terapijom i ishranom bez belog brasna, slatkisa i mlecnih proizvoda. O tabletama koje pominjete apsolutnoi neznam nista. Pozdrav
Prikazano 2901-2905 od ukupno 4046 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke