1. Utvrđivanje uzroka izraslina u predelu analnog otvora

    Pitanje broj: #139255

    Imam izrasline na analnom otvoru koje se ne vide, ali izađu i vidljivi su pri velikoj nuždi. Desilo mi se pre godinu dana da sam imao krv u stolici. Par puta sam na toalet papiru imao tragove krvi. Sada, posle godinu mi se to ponovo desilo. Imam neobičan osećaj u donjem delu stomaka (kao neka bol, ali ne jaka) i imam dosta gasova i nadutost stomaka. Ne povraćam, nisam izgubio na težini. Stolica mi je nekad retka, a nekad je teško imam. Da li je u mom slučaju potrebno obaviti kolonoskopiju ili retroskopiju?

    Odgovoreno: 05. 08. 2015.
    • Pregled svakako treba uraditi. Po vašem opisu to bi trebalo da su hemoroidi III stepena. Međutim, ponekad se nađe i neka druga bolest koju treba polečiti (ragade, fisure itd). Sa godinama života broj oboljenja je veći i učestaliji. Dođjite na gastroenterološki pregled i dogovorite se s vašim doktorom koji će to pregled biti (anoskopija, rektoskopija, sigmoidoskopija, kolonoskopija).