1. Podrigivanje, nadutost i bolovi u trbuhu

    Pitanje broj: #141270

    Skoro mesec dana imam problem sa veoma čestim podrigivanjem. Ponekad se to malo smiri, ali ima dana kada krene i ne prestaje satima. Strašno je naporno, iscrpljujuce. Praćeno je izrazitom nadutošću (s kojom sam i ranije imala problema), uz neprijatnost i bol u stomaku (u predelu želuca i oko pupka, nekad i niže). Takođe, od nedavno imam problem i sa stolicom koja više nije redovna, bude razmaka i po nekoliko dana. Krvna slika i urin su uredni. Koprokultura i analiza stolice na gljivice takodje negativni. Danas sam dobila terapiju za helikobakter, bez pozitivnog nalaza na istu. Molila bih vas za mišljenje da li krenuti sa tom terapijom? Koje još eventualno preglede i analize uraditi? Unapred se zahvaljujem! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Da li ste možda osoba koja vrlo brzo jede, žuri i prosto brzo guta hranu?. To je danas vrlo često ("fast food" hrana i dr). Često se pri gutanju hrane proguta i vazduh (aerofagija) a pogotovo ako se hranite na takav način. Treba takođe razmisliti i o postojanju hijatusne hernije. Da li ste pokušali da uzimate espumisan (npr Meteospasmil)? Ukoliko vam ovo ne bude rešilo problem dodjite na pregled.