1. Nalaz biopsije pri kolonoskopiji

    Pitanje broj: #141249

    Rađena mi je kolonoskopija i u okviru rezultata je napisano da submukoza nije dostavljena. Molim Vas, recite mi šta to znači, na šta se tačno odnosi i da li ta submukoza kad se analizira može da uzrokuje karcinom debelog creva ili ne? Inače, dijagnoza je i adenoma tubulovillosum coli cum dysplasia gradus II.

    Odgovoreno: 23. 10. 2015.
    • Poštovani,
      To su važna pitanja na koja je trebalo da dobijete odgovor od onoga ko je radio kolonoskopiju i histopatološki pregled.
      Tubulovilozni adenom, na kom je mestu? Koliki je? Da li je odstranjen u celosti? Obzirom na postojanje displazije II stepena, kakav je planiran dalji postupak (kontrole, intervencija uklanjanja, monitoring). Ne gubite vreme, dovršite postupak lečenja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #141249

    • Kada nisam zadovoljma kako je očitan histopatološki nalaz biopsije uzete pri kolonoskopiji i želim da prenesem pločice i kalupe kod drugog patologa na analizu, na koji način to da uradim i za koje vreme, a da ih ne oštetim?