1. Kalkuloza žučne kese, masna jetra, ultrazvuk

    Pitanje broj: #141738

    Lekarski izveštaj završava ovako. Dijagnoza: K76.0 holecistolitijaza, steatoza jetre, ehogenija gušterača bez pouzdanih znakova za hronični pankreatitis. Možete li mi objasniti poslednji deo izveštaja? Šta znači "ehogenija gušterača bez pouzdanih znakova za hronični pankreatitis" ?

    Odgovoreno: 20. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Koliko sam razumeo opis UZ nalaza, nađeno je postojanje kalkuloze žučne kese i tzv. "masna" jetra. Nalaz na pankreasu je dovoljno nejasan da ga ne treba dalje tumačiti.
      Ako je moguće, ponoviti UZ pregled kod drugog ispitivača na drugom aparatu.