1. Bulimija, gubitak u telesnoj masi, prestanak ciklusa..

    Pitanje broj: #143442

    Otkrila sam da moja sestričina pati od bulimije. Slučajno smo se našle zajedno na odmoru. Bilo mi je sumnjivo što je toliko smrsala za mesec dana, a već je bila mršava. Jako puno jede a onda sam shvatila šta radi, povraca u toaletu. Ovo je jako potresno. Njena majka kao da ništa ne vidi. Izgubila je ciklus i trenutno je devojčica na hormonima zbog toga. Ona će u martu napuniti 18godina. Šta prvo uraditi? Molim vas za hitan odgovor. Jako je smršala. Jako. Ima insomniju. Nervozna je. Bojim se da joj majka neće to prihvatiti i da će lečenje biti neadekvatno.

    Odgovoreno: 10. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Radi se o veoma značajnom, a neki put čak i životno ugrožavajućem stanju koje jedino može uspešno da leči odgovarajuće obučen i usmeren neuropsihijatar. Lečenje je dugotrajno i ne oklevajte da učinite sve da se toj mladoj osobi pomogne