1. Povecane amilaze

    Pitanje broj: #133762

    Poslednje 3 godine, rezultati krvne slike pokazuju povecane amilaze od 5 do 11, preko referentne vrednosti. Operisao sam tumor u trbusnoj duplji 2010, dijagnoza g i s t. Zadnji nalaz amilaze 111. Pijem alkohol skoro svakodnevno, ponekada i malo više. Nemam nikakvih tegoba. Zahvaljujem i pozdravljam.

    Odgovoreno: 23. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Da li ste išli na neku kontrolu posle operacije tog retkog tumora ( gistom) i kod koga? Retki su endokrinolozi koji se time bave. To bi bilo važno. A, već o konzumiranju alkohola, i eventualnom preterivanju u tom smislu - šta reći. To već sve znate. Što pre odustanete od toga, što pre to bolje.