1. Gastropathia reactiva chronica. oesophagitis chronica

    Pitanje broj: #133722

    Gastropathia reactiva chronica. oesophagitis chronica.
    Poštovani, molim vas da mi pomognete sta predstavlja ovaj rezultat ispitivanja kod gastroenterologa?
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 21. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Bilo bi najjednostavnije da porazgovarate s onim lekarom koji vam je te dijagnoze postavio. Gastropatija je okvirni pojam, i da bi se tačno znalo na šta i kako je želudac reagovao bilo bi potrebno imati uvid u kompletnu medicinsku dokumentaciju. Hronični ezofagitis je zapaljenje jednjaka, koje je obično u vezi sa sličnim promenama u želucu i karakterističnim ispoljavanjem