1. Makamu kontraindikacije i konzumacija

    Pitanje broj: #161915

    Da li je mučnina i dijareja usled korišćenja preparata Makamu normalna pojava? Takodje, u kojoj mešavini je ovaj suplement najlakse popiti, obzirom da nije najprijatnijeg ukusa?

    Odgovoreno: 17. 04. 2019.
    • Niti mučnina, niti dijareja nisu normalna pojava usled korišćenja Makamu. Probajte da koristite Makamu u sred ili na kraju doručka i razmutite ga u smutiju ili voćnom jogurtu (malo tečnosti, tek da se prah razmuti), a onda nastavite dalje da pijete i jedete ono što inače radite.

      Možete i da smanjite dozu na ravnu kafenu kašićicu. Ako se i dalje nastavi dijareja prekinite sa korišćenjem Makamu i posle nedelju dana ćete znati da li kod vas ova mešavina biljaka izaziva takve simptome, sto inace nikada jos nismo imali kao slučaj ili se radi o nečemu drugom.

      Svi ljudi su individue za sebe i ove biljke se koriste u odredjenim delovima sveta kao hrana i smatraju se potpuno bezbednim, ali možda Vaš digestivni sistem nema odredjene enzime za varenje ove mešavine, naročito make.

      Ps: za par meseci ćemo imati i kapsule Makamu za one kojima ukus nije pozeljan.