Poštovani,
Dobio sam kontakt i preporuku od prijatelja koji je dugo vremena pogrešno "lečen" na drugom mestu i na kraju dobio stručnu i tačnu dijagnozu kod doktorke Gordane i kasnije rešio svoj zdravstveni problem.
Moj problem je drugačiji, ali želim da čujem mišljenje stručnjaka Stetoskop-a. Name, dugo vremena mi je grlo suvo, jezik i usta takođe, teže gutam, a pijem dosta tečnosti. I pored popijene litre vode, često odmah nakon toga ponovo osećam žeđ. Kada sam se obraćao lekarima, uvek su prvo proveravali da li imam povišen šećer, davali mi da radim alergotestove i ništa nisu ustanovili. I tako dugo vremena.
A jezik mi je sve više i više ispucao , mnogo gore stanje nego pre godinu dana, postao je i znatno širi jer je po sredini linija usled dugotrajnog pucanja, malo po malo.
Nedavno sam radio analizu krvi i broj trombocita i limfocita je nešto smanjen, a na CT je utvrdjeno da mi je slezina nešto uvećana.
U dobroj sam formi ukupno, ali je očigledno da imam zdravstveni problem.
Da li ste imali takav ili sličan slučaj i šta mi savetujete.?
Namera mi je da dodjem kod vas i to ću uraditi. Nisam u NS, ali ću doći verovatno sledeće sedmice,
Molim vas da mi kazete ukoliko ste imali sličnog pacijenta ili vam je poznato ovakvo stanje. Trenutno sam u teretani, pišem ovu proruku dok lagano vozim bicikl i osećam žeđ kao da sam pustinju prepešačio.
Srdačan pozdrav,
Miloš Bošnjak
Postovani, u pitanju je decak star 15.godina. Kada je imao 13.god. krvnom slikom utvrdjen pad trombocita na 12. Hospitalizovan,
dijagnoza D.69.3 Purpura trompocytpenica idiopatica,
Terapija imunoglobulinom dala je kratkotrajne rezultate, kortikosteroidi, mabtera, cellsept nisu pomogli rastu trombocita.
Vec godinu ipo je na terapiji leka Revolade, koja je uvecala trombocite, bili su preko 150....215, opet se desio pad na 40, jer je nije imao lek zbog kasnjenja Komisije u odobravanju produzetka koriscenja leka.
Radjeno punktiranje kostane srzi, nalaz uredan.
Na otklanjanje slezine nismo pristali.
Trebao je da uradi analizu sekvestracije trombocita, u KC Srbije, ali se od Covida ne radi vise. Tom analizom bi utvrdili gde se trombociti unistavaju.
Ne znaju uzrok pada trombocita, mozda je virus, ujed insekta.
Kojim analizama utvrditi uzrok pada trombocita?
Da li je moguce ispitati hormon trombopoetin?
Sta dalje preduzeti i kom lekaru se obratiti za detaljnije pretrage?
Da li je pubertet mogao pokrenuti ovo stanje? Decak je krupnije gradje visina visina 182 cm, tezina 75kg.
Da li je moguce otkriti uzrok ove bolesti?
Kojim analizama to utvrditi?
Hvala na savetu i smernicama!
Srdacan pozdrav!
Поштовање, пре 8-10 година сам ишао код доктора Сретена Вићентића, и много ми је помогао да се ослободим алкохолизма. Не пијем већ 9 година. Пре годину дана ми је умрла мајка, тешко подносим, хтео бих опет да посетим др Вићентића, а не могу да нађем где сада приватно ради. Пре десетак година био је у Бел Медику.
Да ли имате информацију где и да ли обавља приватну праксу?
срдачно
Игор Перишић
Poštovani, Dobio sam kontakt i preporuku od prijatelja koji je dugo vremena pogrešno "lečen" na drugom mestu i na kraju dobio stručnu i tačnu dijagnozu kod doktorke Gordane i kasnije rešio svoj zdravstveni problem.
Moj problem je drugačiji, ali želim da čujem mišljenje stručnjaka Stetoskop-a. Name, dugo vremena mi je grlo suvo, jezik i usta takođe, teže gutam, a pijem dosta tečnosti. I pored popijene litre vode, često odmah nakon toga ponovo osećam žeđ. Kada sam se obraćao lekarima, uvek su prvo proveravali da li imam povišen šećer, davali mi da radim alergotestove i ništa nisu ustanovili. I tako dugo vremena. A jezik mi je sve više i više ispucao , mnogo gore stanje nego pre godinu dana, postao je i znatno širi jer je po sredini linija usled dugotrajnog pucanja, malo po malo.
Nedavno sam radio analizu krvi i broj trombocita i limfocita je nešto smanjen, a na CT je utvrdjeno da mi je slezina nešto uvećana. U dobroj sam formi ukupno, ali je očigledno da imam zdravstveni problem.
Da li ste imali takav ili sličan slučaj i šta mi savetujete.? Namera mi je da dodjem kod vas i to ću uraditi. Nisam u NS, ali ću doći verovatno sledeće sedmice, Molim vas da mi kazete ukoliko ste imali sličnog pacijenta ili vam je poznato ovakvo stanje. Trenutno sam u teretani, pišem ovu proruku dok lagano vozim bicikl i osećam žeđ kao da sam pustinju prepešačio. Srdačan pozdrav, Miloš Bošnjak
Odgovoreno: 08. 05. 2026.Bez pregleda nije moguce precizno odgovoriti.
Poštovani,
U velikom sam strahu jer se na rtgu vidi nakupina na celjusti, a moja stomatologinja je rekla da je sve u redu. Pa me zanima je li to stvarno tako.
Hvala!
Odgovoreno: 07. 05. 2026.budite bez brige, nista sto je bitno za vas. Nema patologije
Postovani, u pitanju je decak star 15.godina. Kada je imao 13.god. krvnom slikom utvrdjen pad trombocita na 12. Hospitalizovan, dijagnoza D.69.3 Purpura trompocytpenica idiopatica, Terapija imunoglobulinom dala je kratkotrajne rezultate, kortikosteroidi, mabtera, cellsept nisu pomogli rastu trombocita. Vec godinu ipo je na terapiji leka Revolade, koja je uvecala trombocite, bili su preko 150....215, opet se desio pad na 40, jer je nije imao lek zbog kasnjenja Komisije u odobravanju produzetka koriscenja leka. Radjeno punktiranje kostane srzi, nalaz uredan. Na otklanjanje slezine nismo pristali. Trebao je da uradi analizu sekvestracije trombocita, u KC Srbije, ali se od Covida ne radi vise. Tom analizom bi utvrdili gde se trombociti unistavaju. Ne znaju uzrok pada trombocita, mozda je virus, ujed insekta. Kojim analizama utvrditi uzrok pada trombocita? Da li je moguce ispitati hormon trombopoetin? Sta dalje preduzeti i kom lekaru se obratiti za detaljnije pretrage? Da li je pubertet mogao pokrenuti ovo stanje? Decak je krupnije gradje visina visina 182 cm, tezina 75kg. Da li je moguce otkriti uzrok ove bolesti? Kojim analizama to utvrditi? Hvala na savetu i smernicama! Srdacan pozdrav!
Odgovoreno: 07. 05. 2026.Pošaljite mi fotokopiju dokumentacije na email [email protected] pa cu Vam odgovoriti ako je moguće da se jos nesto uradi. Veliki pozdrav, dr Kažić.
Поштовање, пре 8-10 година сам ишао код доктора Сретена Вићентића, и много ми је помогао да се ослободим алкохолизма. Не пијем већ 9 година. Пре годину дана ми је умрла мајка, тешко подносим, хтео бих опет да посетим др Вићентића, а не могу да нађем где сада приватно ради. Пре десетак година био је у Бел Медику. Да ли имате информацију где и да ли обавља приватну праксу? срдачно Игор Перишић
Odgovoreno: 07. 05. 2026.Možda je najbolje da pozovete lekarsku komoru i da ih pitate za njegovu adresu i da ga tako nađete.
Koliko kosta gastroskopija sa ili bez anestezije? Hvala pozdrav Gordana
Odgovoreno: 07. 05. 2026.Najbolje da pitate polikliniku Rončevič, telefon 064043700 ili polikliniku Vuk u Beogradu (telefon se takođe može naći pretragom preko Google).
Prikazano 91-95 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke