Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Pre 10 god. mi je postavljena sledeca dijagnoza - miopijski ast. miopija slab. step. OS. lipodermoidna cista orbite Od... i ukoliko se poveca da se uradi CT. Dioptija koju nosim je d:-1,5 : l:-0.5 cista za sada miruje tj ne povecava se.... Da li cistu operisati? S postovanjem...

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
  1. postovana doktorice, imam 47 godina i jedan problem koji vise ,,pristaje,, da tako kazem mladim osobama a ne meni ali zato datira od mladosti.naime,uvek sam bila punacka i zato poprilicno iskompleksirana pa sam od svoje 26 godine ,nazalost,podlegla,,BULIMIJI,,kao svom jedinom resenju.Da,u pocetku je bilo sve u redu sto se izgleda tice izgledala sam zaista super do pre tri godine.iako i jedem i povracam svakodnevno a nemam nikakvim simptoma klimaksa moji kilogrami se gomilaju.Gde god da sam procitala o bulimiji sve je ,,delovalo,,da je to opasna ,,boljka,, medjutim,kod mene je sve bilo u redu pa sam time i bila ,,ohrabrena,, i nastavljala dalje.Imam problema sa osteopenijom i poremecajem rada stitaste zlezde ,smanjen rad.koristim IDEOS za kosti i pijem pola tablete TIVORALA za sti.zlezdu.vecim problema nemam a kg idu na vise.inace,visina mi je 155 a tezina 66 a do pre tri godine imala sam 53-54 kg.sve je isto samo...kilogrami gore.menstruacije su mi savrseno uredne .cak mnogo urednije nego u mladosti.Nazalost,sve teze povracam ali ne pokusavam da prestanem jer zaista volim da jedem i to i priznajem nisam od onih koji govore ,,nista ne jedem a gojim se,, bas naprotiv ,volim slatkise i testo i to me ,,ubija,,.Zanima me kako sam ja i pored bulimije dosta dobro i sto i dalje ne odrzavam onu kilazu nego se gojim.Nazalost,ne postavljam dobro pitanje a to je kako prestati tako da znam da bi mi razgovor verovatno trebao ali ja to ne trazim samo malo objasnjenja o samoj bulimiliji i pre svega o tim posledicama koje ja bas ne osecam iako to radim vec toliko godina.veliki pozdrav i zahvalnost..Ruzica

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Problem bulimije je dosta ozbiljan, kako sigurno i sami znate i to je relativno zastupljenja tema koja se najčešće javlja zaista kod mladih devojaka. Pošto kažete da je taj problem bio od mladosti prisutan i kod Vas, rekla bih da se ipak uklapate u kliničku sliku bulimije, jer sve ove godine niste uspeli a možda ni pokušali da taj svoj problem rešite. Čak i sad, kada tražite odgovore, nemam utisak da se spremate da promenite način svoje ishrane, već ste samo znatiželjni da objasnite neočekivane promene u svojoj kilaži. Znate i sami da organizam sa godinama menja svoje funkcionisanje, pa u okviru toga i metabolizam koji je ranijih godina možda kod Vas bio nešto brži pa je dolazilo do većeg sagorevanja unetih kalorija, dok sada možda nije tako - na kraju, i kod osoba koje nemaju problem sa bulimijom, sa protokom godina kilogrami se prosto "lepe" i mnogo se teže skidaju nego u mladosti. Zašto biste onda Vi bili izuzetak? Možda su vam i aktivnosti koje sada obavljate manje obimne i naporne fizički nego ranije, što opet znači manju potrošnju kalorija na istu (a možda i veću) količinu unosa hrane. Sami kilogrami kojih je sada nešto više ne bi trebalo da budu Vaša prva briga, već ipak želim da Vas podsetim da bulimija spada u poremećaje nagona za ishranom, i da će Vam održavanje i kilaže i takvog načina funkcionisanja biti sa godinama sve teže, pa iako niste preterano raspoloženi za menjanje ovakvog načina ishrane, ipak potražite pomoć neuropsihijatra kako biste pokušali da to prevaziđete, a što će Vam biti značajno olakšanje u godinama koje slede, ukoliko uspete da uspostavite kontrolu u ishrani.

  1. postovana doktorice bojana drago mi je sto ste mi pisali u dva pisma kod mene ide sve bolje i bolje hocu da me spoznate bolje po duhovnom liku kakve navike imam kakav mi je karakter imam 28 godina i nikad u zivotu se nisam nasmejao sa drustvom kad vidim neke moje drugove kako se smeju ja se zacudim kad stupam u kontakt sa mojim drugovima i svi se saljimo svi pocnu da se smeju uz sale samo ja nemam osmeh na licu ne mogu prirodno da se nasmejem izgledam drugovima da sam hladnokrvan inace sam stidljiva osoba brzo se uznemirujem pokusavam da maknem stid ali mi je pretesko ustvari ponekad zamislim da nisam stidljiv nego sam neraspolozen a to sto sam neraspolozen ne tera me na salu ni na smeh i mislim da sam prirodno hladnokrvan nemogu sa drugovima razgovarati za neku temu za smeh jer nemam uputstvo na to pa me mnogo zabrinjava jer kako cu da razgovaram sa novom devoikom kad nisam nikad oraspolozen neznam kako da razvijem smeh u sebi kako da se menjam dali treba da pijem neke ljekove da bio nasmejan razdraziv to je moj najveci problem recite mi kako da ga resim kako da budem nasmejan u zivotu hvala vam unapred

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Očigledno ste stidljiva osoba kojoj treba više vremena da sa nekim uspostavi prisniji kontakt, da se oslobodi u kontaktu i radi običnog razgovora, pa razumem Vašu nedoumicu kad je u pitanju opušten razgovor koji je Vama stran. Na zalost, nema jednostavnog recepta za smeh i dobro raspoloženje, niti postoje tako osmišljeni lekovi koji će od Vas stidljivog i zatvorenog, napraviti slobodnog i komunikativnog čoveka. Verovatno su Vas i roditelji vaspitavali u duhu ozbiljnosti i odgovornosti, što nekad već vrlo rano uguši spontanost i neobaveznost u ponašanju. Dakle, Vaš karakter je takav da ste tvrđi i nepristupačniji nego mnogi Vaši vršnjaci ali to nije poremećaj koji treba lečiti. Pokušajte u razgovoru da se ipak malo opustite, da se ponekad našalite i na svoj račun, što ne znači da morate da budete tako opušteni kao oni koje gledate, već će za početak samo jedan mali korak ka slobodnijem ponašanju biti dovoljan. Videćete, vremenom, da to nije tako teško i da umete da budete i spontaniji. Kada je u pitanju Vaša buduća komunikacija sa devojkom, nemojte se unapred preterano opterećivati time - kada se sa nekom devojkom budete dovoljno zbližili i osetili dovoljno poverenja, opustićete se i neće biti problema u međusobnoj komunikaciji, a to znači da će Vaš osmeh za osobu koju zavolite doći sam od sebe. Na kraju krajeva, ona koja Vas bude prihvatila, voleće Vas i sa osmehom i bez njega. Nemojte unapred da strahujete. 

  1. Pijem janine vec duze vreme.Desava se u poslednje vreme da krvarim svremena na vreme kao da cu dobiti.Radila sam sve analize i doktorka kaze da je sve u redu ali ja i dalje krvarim.Da li znate sta je to i li mi bar predlozite kakve analize treba da radim? Hvala unapred

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Radi se o probojnom hormonskom krvavljenju jer pijete niskodozazni oralni kontraceptiv. Moj savet je da napravite pauzu 3 meseca i da zatim promenite kontraceptiv- predjite na LOGEST.

  1. Postovani doktore,utrvdjena mi je IIIa grupa vaginalnog sekreta,osim toga kod momka postoje bele naslage na polnom udu koje se lako skidaju i mirisa su ribe.Uzeli smo terapiju Orvagil 400 mg 2×1 ,7 dana oboje,i ja vaginalete Orvagil 7 dana! Posle nedelju dana od zavrsetka terapije simptomi su poceli da se vracaju! Molim vas, sta da uradimo dalje?Da li da ponovimo terapiju i posle koliko vremena od zavrsetka prosle terapije?Ili je potrebno nesto drugo?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Ponovite terapiju, a Vas momak neka 2x dnevno maze kremu Mac-Miror-Kompleks (5-7 dana). Takodje potrebno je da ubuduce obavezno sprovodi toaletu najmanje 2x dnevno, uz povremeno koriscenje iste kreme.

Prikazano 90686-90690 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460