Moja kćer ima 31 mesec ali još ne govori, po prirodi je vrlo temperamentna i voli da komunicira sa ostalim djevojčicama i dječacima ali ne može još da govori. Normalo reaguje na sve i vrlo je konstruktivna osoba. Šta je problem i do kada da čekam za odlazak kod logopeda?
imam 28 godina, radim ali mi se ne radi, zatvorena sam, nisam preterano druželjubiva, patim i plačem i trpim veliki pritisak od strane svih, kako mi uzaludno prolazi vreme..prijatelji su prezauzeti za mene što me je dodatno obeshrabrilo, nemam momka...samo želim da znam da li je to početak nekakve vrste depresije i da li bi trebalo da se javim lekaru?
Poštovana, ako ste vi takva osoba, onda niste depresivni. Ako trpite pritisak a ne vidite izlaz, onda stte bespomoćni, a to jeste drugi naziv za depresivnost. Pre nego što odete psihijatru, odgovorite sebi na pitanja: Ako niste takva osoba, šta ste onda drugačije radili onda kada ste se osaćali drugačije? Ukoliko trpite pritisak koji deluje na vaše raspoloženje, šta možete učiniti za vaše raspoloženje više nego drugi? Srdačno
kao prvo da Vam se zahvalim za prethodni odgovor. Sada imam pitanje u vezi starijeg deteta, koji ima devet godina. Često je nervozan, preke je naravi. U zadnje vreme čak se suprostavlja ne samo meni već i mojoj majci. Znoji se iz čista mira i često gubi koncentraciju i za vreme nastave. Interesuje me da li ovakvo njegovo ponašanje koje (nažalost) postaje nepodnošljivo ima razloga što smo suprug i ja razvedeni četiri godine? Brinem se i zato što je izrazio želju da se vrati kod oca.
Poštovana, naravno da može imati veze, ali ne zbog "traume" od razvoda roditelja, već od mogućeg neuspostavljanja jasnih granica u ponašanju, novih pravila usklađenih sa aktuelnom situacijom i njegovim razvojem. Za svaki slučaj, konsultujte se i sa dečijim psihijatrom oko razlikovanja uticaja sredine i događaja i problema razvoja koji mogu biti vezani za dete (ADHD, poremećaj u vidu prkosa i protivljenja, juvenilni bipolarni poremćaj). Srdačno
Moja trogodišnja ćerka je pre mesec dana počela da žmirka očima. Po savetu lekara smo je odveli kod očnog koji nije pronašao nikakav uzrok tome. Rekao nam je da je ne opominjemo i da će proći. Bojim se da ne predje u naviku. Ne radi ona to baš non stop ali ima svoje uporne momente što me strašno nervira i ne mogu da prećutim.
Šta se dogadja, kako da se ponašam i koliko će to trajati?
danas sam ipak uspela da nadjem doktora. Pregled na ultrazvuku je sledeći: BPD 80, AC 277, FL 60, NG/kl 32/3,NG/UZ 32/3. Normalna količina plodove vode, posteljica sk I. Što se tiče mog prethodnog pitanja za urin. Rekao mi je da pijem uvin čaj, i da smanjim slano zbog otoka zglobova nogu. Inače pritisak mi je i danas bio 110/75.
Molim za Vaše mišljenje.
Pijte caj od brusnice [uvin ne duze od 2 dana], izbacite koncentrovane ugljene hidrate, forsirajte morsku ribu u ishrani, pijte magnezijum [moze sumeci] 2x dnevno i smanjite kolicinu soli [ne potpuno], cesce podizite noge radi odmora. Proverite urin [ proteini?], biohemiju [urati i LDH, hepatogram] i doppler. Mislim da je za sada sve ok.
Moja kćer ima 31 mesec ali još ne govori, po prirodi je vrlo temperamentna i voli da komunicira sa ostalim djevojčicama i dječacima ali ne može još da govori. Normalo reaguje na sve i vrlo je konstruktivna osoba. Šta je problem i do kada da čekam za odlazak kod logopeda?
Odgovoreno: 04. 02. 2009.Ne čekajte sa odaskom kod logopeda.
Poštovana, ako ste vi takva osoba, onda niste depresivni. Ako trpite pritisak a ne vidite izlaz, onda stte bespomoćni, a to jeste drugi naziv za depresivnost. Pre nego što odete psihijatru, odgovorite sebi na pitanja: Ako niste takva osoba, šta ste onda drugačije radili onda kada ste se osaćali drugačije? Ukoliko trpite pritisak koji deluje na vaše raspoloženje, šta možete učiniti za vaše raspoloženje više nego drugi? Srdačno
Poštovana, naravno da može imati veze, ali ne zbog "traume" od razvoda roditelja, već od mogućeg neuspostavljanja jasnih granica u ponašanju, novih pravila usklađenih sa aktuelnom situacijom i njegovim razvojem. Za svaki slučaj, konsultujte se i sa dečijim psihijatrom oko razlikovanja uticaja sredine i događaja i problema razvoja koji mogu biti vezani za dete (ADHD, poremećaj u vidu prkosa i protivljenja, juvenilni bipolarni poremćaj). Srdačno
Moja trogodišnja ćerka je pre mesec dana počela da žmirka očima. Po savetu lekara smo je odveli kod očnog koji nije pronašao nikakav uzrok tome. Rekao nam je da je ne opominjemo i da će proći. Bojim se da ne predje u naviku. Ne radi ona to baš non stop ali ima svoje uporne momente što me strašno nervira i ne mogu da prećutim.
Odgovoreno: 04. 02. 2009.Šta se dogadja, kako da se ponašam i koliko će to trajati?
Poslušajte savet lekara jer se radi o prolaznoj pojavi, koja može zaista preći u naviku ako ne budete mogli da se obuzdate.
Molim za Vaše mišljenje.
Pijte caj od brusnice [uvin ne duze od 2 dana], izbacite koncentrovane ugljene hidrate, forsirajte morsku ribu u ishrani, pijte magnezijum [moze sumeci] 2x dnevno i smanjite kolicinu soli [ne potpuno], cesce podizite noge radi odmora. Proverite urin [ proteini?], biohemiju [urati i LDH, hepatogram] i doppler. Mislim da je za sada sve ok.
Prikazano 78441-78445 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke