Poštovani,
Već sam Vam pisala i želela bih da Vam se zahvalim na tako brzim odgovorima! Mene interesuje da li mogu piti
kapsule citraxza mršavljenje, ako pijem kontraceptivne pilule
diane-35 za regulisanje ciklusa?! Sastav citrax kapsula je: laktoza, (kapsula zelatina, boja titan dioksid), suvi ekstrat citrus aurantiuma, kalcijum fosfat i magnezijumstearat, prašak soka citrone (5, 4%), vitamin c.
Unapred hvala! Srdačan pozdrav
Poštovana,
Nema ozbiljnih neželjenih interakcija koje bi se mogle desiti, ali vodite računa o vremenu uzimanja, ne u isto vreme, bar nekoliko sati pauze između uzimanje jednog od vremena uzimanja drugog leka.
Pozdrav.
Poštovani,
Moje pitanje je u vezi sa
reductil tabletama. Možete li mi reći nešto više o njima? Da li smem da ih koristim, pošto već koristim
tablete za kontracepciju zbog
policističnih jajnika? Imam 23 godine, visoka sam 170cm i teška 76kg, i potpuno zdrava.
Hvala unapred na odgovoru.
Poštovana,
Pa mislim da sam već odgovorio na ovo pitanje. Mislim da nema nikakvih smetnji. Morate voditi računa da se
kontraceptivne tablete ne uzimaju u isto vreme sa reductilom, bar nekoliko sati mora da bude između.
Pozdrav.
Poštovani doktore!
Urađen mi je
4-struki baj-pas u decembru 2007. god. a krajem februara. 2008. god. operacija
aneurizme abdominalne aorte. Posle ove druge operacije pojavilo se
često štucanje, koje se vremenom ređe javlja, ali se u međuvremenu pojavila
gorušica i to kako sam ustanovio zavisno od toga koju vrstu hrane konzumiram. Posle operacije aaa sam otprilike godinu dana pio ranisan od 150mg i tada nisam imao problema sa gorušicom dok se štucanje proredilo (isto je kao i kada sam koristio ranisan).
Ranisan sam po savetu lekara opšte prakse prestao da koristim krajem marta. 2009. godine i od tada imam
učestalu pojavugorušice, koja se kao po pravilu javlja u večernjim satima ili ređe u toku noći. Inače vrlo retko večeram. Napominjem Vam da sam i ranijih godina pre ovih intervencija ponekad imao gorušicu ali vrlo retko (4-5 puta u toku godine) i to kako sam zapazio najčešće ako se prehladim. Od lekova za ublažavanje tegoba od gorušice ne koristim ništa. Napominjem da se posle obe operacije hvala bogu osećam dobro i nastavio sam da radim u firmi gde sam radio i pre ovih operacija.
Hvala vam na razumavanju i odgovoru.
Poštovani,
Bez obzira što Vam je Ranisan pomagao vi treba da uzimate lekove kao sto je
omeprol 1x1, ujutro pola sata pre doručka. Neophodno je da uzimate pomenuti lek i u dužem vremenskom periodu, ako treba i meseci bez straha da nije bezbedan.
Pozdrav
Poštovani,
Imam 20 godina i
kod analnog otvora mi se
pojavilo nešto čudno, nije bubuljica, boje kože je, boli me, ali ne stalno. Ne smeta mi pri idenju u vc, ali ipak me boli i osećam da je tu! Zanima me šta bi ti moglo biti i šta da radim? Prvo sam mislila da su šuljevi, ali to je samo jedno i prema opisima sa interneta, mislim da to nije to... Molim Vas da mi odgovorite šta da radim...
Hvala.
Poštovani doktore,
Moja baba već nedelju ipo dana ima
nepodnošljive bolove u vidu napada 3 i više puta dnevno koji obično počinju blago u levoj ruci i naglo se povećavaju i šire prema leđima a najviše
na vrhu leve lopatice gde je
najveći bol. Prilikom najvećeg bola javlja se
mučnina i povraćanje. Bol bi verovatno trajao satima ukoliko ne stavimo led na vrh leve plećke. Posle uzimanja hrane, bilo kakve, takođe se javlja bol. Takođe od pre 4 dana dobila je i zatvor. Na toplo se strašno pojačava bol a na hladno smanjuje. Želudac je osetljiv i ne vari hranu. Baba mi ima 79 godina i ima
bazedovu. Koje je Vaše mišljenje?
Hvala unapred.
Poštovani,
Pre svega javite se kardiologu zbog bolova u ruci i u lopatici da bi se isključila
koronarna bolest. Treba da je pregleda i gastroenterolog.
Pozdrav
Već sam Vam pisala i želela bih da Vam se zahvalim na tako brzim odgovorima! Mene interesuje da li mogu piti kapsule citrax za mršavljenje, ako pijem kontraceptivne pilule diane-35 za regulisanje ciklusa?! Sastav citrax kapsula je: laktoza, (kapsula zelatina, boja titan dioksid), suvi ekstrat citrus aurantiuma, kalcijum fosfat i magnezijumstearat, prašak soka citrone (5, 4%), vitamin c.
Unapred hvala! Srdačan pozdrav
Nema ozbiljnih neželjenih interakcija koje bi se mogle desiti, ali vodite računa o vremenu uzimanja, ne u isto vreme, bar nekoliko sati pauze između uzimanje jednog od vremena uzimanja drugog leka.
Pozdrav.
Moje pitanje je u vezi sa reductil tabletama. Možete li mi reći nešto više o njima? Da li smem da ih koristim, pošto već koristim tablete za kontracepciju zbog policističnih jajnika? Imam 23 godine, visoka sam 170cm i teška 76kg, i potpuno zdrava.
Hvala unapred na odgovoru.
Pa mislim da sam već odgovorio na ovo pitanje. Mislim da nema nikakvih smetnji. Morate voditi računa da se kontraceptivne tablete ne uzimaju u isto vreme sa reductilom, bar nekoliko sati mora da bude između.
Pozdrav.
Urađen mi je 4-struki baj-pas u decembru 2007. god. a krajem februara. 2008. god. operacija aneurizme abdominalne aorte. Posle ove druge operacije pojavilo se često štucanje, koje se vremenom ređe javlja, ali se u međuvremenu pojavila gorušica i to kako sam ustanovio zavisno od toga koju vrstu hrane konzumiram. Posle operacije aaa sam otprilike godinu dana pio ranisan od 150mg i tada nisam imao problema sa gorušicom dok se štucanje proredilo (isto je kao i kada sam koristio ranisan). Ranisan sam po savetu lekara opšte prakse prestao da koristim krajem marta. 2009. godine i od tada imam učestalu pojavu gorušice, koja se kao po pravilu javlja u večernjim satima ili ređe u toku noći. Inače vrlo retko večeram. Napominjem Vam da sam i ranijih godina pre ovih intervencija ponekad imao gorušicu ali vrlo retko (4-5 puta u toku godine) i to kako sam zapazio najčešće ako se prehladim. Od lekova za ublažavanje tegoba od gorušice ne koristim ništa. Napominjem da se posle obe operacije hvala bogu osećam dobro i nastavio sam da radim u firmi gde sam radio i pre ovih operacija.
Hvala vam na razumavanju i odgovoru.
Bez obzira što Vam je Ranisan pomagao vi treba da uzimate lekove kao sto je omeprol 1x1, ujutro pola sata pre doručka. Neophodno je da uzimate pomenuti lek i u dužem vremenskom periodu, ako treba i meseci bez straha da nije bezbedan.
Pozdrav
Imam 20 godina i kod analnog otvora mi se pojavilo nešto čudno, nije bubuljica, boje kože je, boli me, ali ne stalno. Ne smeta mi pri idenju u vc, ali ipak me boli i osećam da je tu! Zanima me šta bi ti moglo biti i šta da radim? Prvo sam mislila da su šuljevi, ali to je samo jedno i prema opisima sa interneta, mislim da to nije to... Molim Vas da mi odgovorite šta da radim...
Hvala.
To mogu da budu kondilomi. Bez pregleda ne mogu ništa konkretnije da kažem. Neka vas prvo pregleda kožni lekar.
Pozdrav
Moja baba već nedelju ipo dana ima nepodnošljive bolove u vidu napada 3 i više puta dnevno koji obično počinju blago u levoj ruci i naglo se povećavaju i šire prema leđima a najviše na vrhu leve lopatice gde je najveći bol. Prilikom najvećeg bola javlja se mučnina i povraćanje. Bol bi verovatno trajao satima ukoliko ne stavimo led na vrh leve plećke. Posle uzimanja hrane, bilo kakve, takođe se javlja bol. Takođe od pre 4 dana dobila je i zatvor. Na toplo se strašno pojačava bol a na hladno smanjuje. Želudac je osetljiv i ne vari hranu. Baba mi ima 79 godina i ima bazedovu. Koje je Vaše mišljenje?
Hvala unapred.
Pre svega javite se kardiologu zbog bolova u ruci i u lopatici da bi se isključila koronarna bolest. Treba da je pregleda i gastroenterolog.
Pozdrav
Prikazano 73901-73905 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke