Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani,
    Pijem sl. terapiju: effectin er 75mg, rivotril 3x1/4. Da li bih smela sa ovim lekovima da pijem microginon?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    Endokrinolog mi je dala da pijem tritace od 5mg kaže deluje 24 sata umesto dve doze enalaprila od po 10 mg, da li je to u redu?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      da to je u redu. Tritace je lek cija je osnovna supstancija ramipril i njegove vreme dejstava je takvo da se može dozirati samo jednom i veoma rertko dva puta dnevno.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Kako da se lečim od staphylococcus aureus
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      pitanje je veoma uopšteno i u ovakovoj formi nije moguće na njega dati precizan odgovor. S.Aureus može dovesti do infekcija različitih organa. Neophodno je uraditi antibiogram koji će pokazati na koji je antibiotik ova bakterija osetljiva. Ona je inače rezistentna na veći broj ranije korišćenih penicilina. Terapija se kreće od penicilina otpornih prema penicilinazi, preko meticilina pa sve do vankomicina zavisno od slučaja.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Pre četiri godine sam dobila trombozu dubokih vena 18 dana posle carskog reza. Posle bolničkog lečenja pila sam sintrom4 azatimandol. Prošle godine sam radila uz dubokih vena posle kog mi je uvedena terapija farin. Na prvoj inr kontroli rezultat je bio 3,28 a posle mesec dana 7,19! Ukinuta mi je sva terapija pa je inr bio 2, 28. Moj internista mi je preporučio trental 400 i aspirin100 a na kontrolu za 6 meseci. Da li bi idalje trbala kontrolisati inr ili za to nema potrebe?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
  1. Poštovana,
    Na srednjem prstu na ruci kod nokta se zagnojilo sa jedne strane, kao i delić nokta. Koliko se sećam da sam tu imala zanokticu, pa da mi se malo meso odvojilo od nokta i eto infekcije. Znam da treba da idem kod dermatologa. Ali me zanima i vaše misljenje o čemu se to radi i šta bih mogla da mažem na nokat.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      infekcija koju opisujete može da bude bakterijska ili gljivična (obično je u pitanju kandida). Neophodno je da se prst pere nekim antiseptičnim rastvorom, a potom možete koristiti neki od kremova protiv gljivica, oni imaju delimično i dejstvo protiv nekih bakterija. Ukoliko su promene raširene, javite se dermatologu.
      Pozdrav

Prikazano 73066-73070 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460