Dobio sam udarac u lijevi zglob. Prilikom udarca, nije doslo do oticanja, medjutim nakon 3 sedmice, ispod clanka jos uvijek osjecam bol, kao i u predjelu iznad clanka. Neko jednostavno rjesenje?? S postovanjem, hvala.
Poštovani, u telu ima više zglobova, a vi ste naveli "levi", što nije dovoljno precizno. Pretpostavljam da se radi o skočnom zglobu zato što pominjete članak. Probajte sa primenom antireumatskih gelova i krema tipa: biofreeze, fastum, ice power i sl. . Ako nema poboljšanja, ipak se obratite lekaru. Pozdrav
Imam 32 god. bolujem od fibromialgije već 3 godine i zanima me pošto nigde nisam pročitala da neko ima problema i sa viličnim zglobovima, da li se i taj problem pojavljuje kod fibromialgije? Ne mogu mnogo da se smejem, ni da zvaćem tvrđu hranu posebno u vremenu kada vlada virus. I još jedno meni jako bitno pitanje. Da li se usled trudnoće smanjuje ova bolest i regenerišu mišići? Njlepše hvala i želim vam da svi ostanete zdravi jer to i jeste najvrednije.
na zglobu se ne može javiti fibromijalgija. Fibromijalgija je vezana za mišić, a ne za zgob. Na zglobovima se javlja artroza, i moguće je da se ona javi i na viličnom zglobu. Simptomi artroze su: otežano otvaranje usta i žvakanje, bol, čujno pucketanje pri žvakanju. Dijagnoza se postavlja na osnovu rtg snimka viličnog zgloba. U toku trudnoće, obično zbog povećanja telesne težine i opterećenja, moguće je blago pogoršanje svih reumatskih degenerativnih procesa (i artroza i fibromijalgija), što naravno ne treba da znači da zbog toga ne treba izneti trudnoću. Tegobe su prolazne, mogu se lečiti, a radost roditeljstva je nezamenljiva.
Imam 39 godina, 162cm, 55 kg. Nisam bolešljiva. Od pre par dana imam bolove u sredini leđa. Bol je tup, traje nekoliko sekundi. Najbolje mi je ako legnem na stomak, spustim obe ruke pored tela. Od juče, na istom mestu boli i kad progutam nešto, zevam, podrignem, da li je moguće da je to od nekog mišića? Danas mi se čini da sam sva utrnuta. Prvo leva ruka, pa sad i vrat, pa i lice. Noge, ne. Inače sam pod stresom već duže vreme. Ostali bez posla, manje dete putuje sutra na 7 dana, starije za ned, dana ima veliku maturu. Često vozim i skuter, ne prebrzo, ali opet, vetar. Popila sam jutros diklofenak duo, bol je prošla ali sam i dalje utrnuta. Da li da brinem i obratim se lekaru?
ako tegobe traju duže vreme, najbolje je da ipak odete do lekara i uradite osnovne dijagnostičke pretrage. Moguće je da postoji veza hroničnog stresa i tegoba, ali ipak treba isključiti ostale potencijalne razloge.
moje pitanje je vezano za ispucalost ili izbrazdanost jezika. Boja jezika je normalna osim tih brazdi ili ispucalosti koje imam skoro oduvek a imoj otac to ima. Zanima me da li postoji neki vid lečenja jer nije prijatno za videti. Odnosno rešenje za te brazde.
već 10 dana imam jak kašalj i upalu levog krajnika, pijem sinacilin, i kašalj se smirio, ali imam već par dana jake bolove u donjem delu rebara, naročito pri kašljanju. Moja dokorka ja rekla da je to normalno i da su mi pluca o.k., mada nikad do sada mi nije tako bilo i bolovi su konstantni (i kad sedim, hodam...) pa me interesuje da li možda da pijem neki lek za to i šta?
Prikazano 73011-73015 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke