Dragi doktore,
Imam 30 godina. Već nedelju dana kao da ne mogu da dođem do vazduha. Jednostavno dišem ali kao da ne mogu da se nadišem kiseonika, imam vrtoglavice i čini mi se da su mi vratni mišići napregnutiji, nekada bolovi u sredini grudi, mada disanje mi je najveći problem. To se obično dešava pred spavanje ili ujutru. Pre mesec dana sam bio kod kardiologa i ustanovljeno mi je sledeće: TA: 115/75 COR: akcija ritmična, jasnih tonova, SS 2/6 na vrhu srca abdomen: mek, jetra i slezina se ne palpiraju EKG: sr, SF 80/min, nema znakova za hipertrofiju komora ni poremećaja u repolarizaciji, stushodna depresija u v4-6, 1-1, 5mm, t pozitivni ekstremiteti: bez otoka ehokardiografija: leva komora kružna, EDD 44mm, EF 72% , fs 39% , bez segmentih ispada u kinetici desna komora 24mm IVS i ZZLK 12-15mm prolaps a2 i p2, mr 1+ leva pretkomora 30mm, aorta 29mm aorta trivelarna, gracialnih kuspusa, dore sistolne separacijem, laminakni protok u sistoli. Protok kroz AP uredan perikard b.o. Dg: prolaps valvue mitralis dvstonia meurocirculatoria. Od lekova sam dobio Propranolol i magnezijum. Pre par dana išao sam kod pnumologa i radio sam spirometriju (fvc 83%, ev 1 87% ) i profesor u toj ustanovi mi je rekao da su mi reazultati ok ako se uzme u obzir da sam operisao pluća zbog pneumatoraxa pre 2 god). Snimak pluća je takođe ok iako imam gomilu priraslica. Takođe možda je bitno napomenuti da sam se 2005 lečio i od bolesti zavisnosti i da sam pio Ksalol par godina, nemam hepatitisic C i HIV. Mislim da sam malo i ankciozan i da imam često napade neke adrealina. Moje pitanje glasi: da li ići kod kardiologa, pulmologa ili psihijatra?
Hvala unapred
Koliko dugo se nosi ugrađeni loop recorder i kakve on podatke može dati? (urađen je i EKG i holter rada srca i ultrazvuk srca pa je upućena na ugradnju ovog aparata a zatim na elektrofiziologiju)
Poštovani
često imam problema sa kožom. Pojavi se svrbež i izađu tvrde crvene bubuljice kao kad ujede komarac pa se ognoji, bude ih i po leđima malo po neka po stomaku a najviše po desnoj ruci rame. Moram da vam naglasim da sam ostila kožu radec u firmama gdje su bili prisutni razni otrovi kao npr. Guma, sprej itd. Tada sam (prije 4 god) imala rash alergiju gdje su vidljive posljedice po desnom ramenu i prsima spuštajući se do grudi bijele flekice, kružići kao poslije bubljice ožiljak ali bijel. Molim vas za savjet čime da njegujem kožu? Koristim kompletan Nivea preparat.
Unapred hvala i pozdrav iz Amerike
Poštovani doktore!
Hvala na odgovoru na pitanje o dužini korišćtenja Plavixa i sada moram da vas zamolim za savjet šta da radim. Javljam se iz švedske i obzirom da je doktor rekao da mi ne misli propisati lijek ne znam kako da riješimo tu situaciju. Šta je po vašem mišljenju najbolje da uradimo i kako da dobijemo recept jer terapija od tri mjeseca ističe krajem juna?!
Pozdrav
u našem zdravstvenom sistemu pacijent dobija lek 12 meseci posle stenta, očigledno je u švedskoj drugačije. Kupite lek u švedskoj ili nekoj državi u okruženju.
Imam 30 godina. Već nedelju dana kao da ne mogu da dođem do vazduha. Jednostavno dišem ali kao da ne mogu da se nadišem kiseonika, imam vrtoglavice i čini mi se da su mi vratni mišići napregnutiji, nekada bolovi u sredini grudi, mada disanje mi je najveći problem. To se obično dešava pred spavanje ili ujutru. Pre mesec dana sam bio kod kardiologa i ustanovljeno mi je sledeće: TA: 115/75 COR: akcija ritmična, jasnih tonova, SS 2/6 na vrhu srca abdomen: mek, jetra i slezina se ne palpiraju EKG: sr, SF 80/min, nema znakova za hipertrofiju komora ni poremećaja u repolarizaciji, stushodna depresija u v4-6, 1-1, 5mm, t pozitivni ekstremiteti: bez otoka ehokardiografija: leva komora kružna, EDD 44mm, EF 72% , fs 39% , bez segmentih ispada u kinetici desna komora 24mm IVS i ZZLK 12-15mm prolaps a2 i p2, mr 1+ leva pretkomora 30mm, aorta 29mm aorta trivelarna, gracialnih kuspusa, dore sistolne separacijem, laminakni protok u sistoli. Protok kroz AP uredan perikard b.o. Dg: prolaps valvue mitralis dvstonia meurocirculatoria. Od lekova sam dobio Propranolol i magnezijum. Pre par dana išao sam kod pnumologa i radio sam spirometriju (fvc 83%, ev 1 87% ) i profesor u toj ustanovi mi je rekao da su mi reazultati ok ako se uzme u obzir da sam operisao pluća zbog pneumatoraxa pre 2 god). Snimak pluća je takođe ok iako imam gomilu priraslica. Takođe možda je bitno napomenuti da sam se 2005 lečio i od bolesti zavisnosti i da sam pio Ksalol par godina, nemam hepatitisic C i HIV. Mislim da sam malo i ankciozan i da imam često napade neke adrealina. Moje pitanje glasi: da li ići kod kardiologa, pulmologa ili psihijatra?
Hvala unapred
često imam problema sa kožom. Pojavi se svrbež i izađu tvrde crvene bubuljice kao kad ujede komarac pa se ognoji, bude ih i po leđima malo po neka po stomaku a najviše po desnoj ruci rame. Moram da vam naglasim da sam ostila kožu radec u firmama gdje su bili prisutni razni otrovi kao npr. Guma, sprej itd. Tada sam (prije 4 god) imala rash alergiju gdje su vidljive posljedice po desnom ramenu i prsima spuštajući se do grudi bijele flekice, kružići kao poslije bubljice ožiljak ali bijel. Molim vas za savjet čime da njegujem kožu? Koristim kompletan Nivea preparat.
Unapred hvala i pozdrav iz Amerike
Hvala na odgovoru na pitanje o dužini korišćtenja Plavixa i sada moram da vas zamolim za savjet šta da radim. Javljam se iz švedske i obzirom da je doktor rekao da mi ne misli propisati lijek ne znam kako da riješimo tu situaciju. Šta je po vašem mišljenju najbolje da uradimo i kako da dobijemo recept jer terapija od tri mjeseca ističe krajem juna?!
Pozdrav
Prikazano 72891-72895 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke