1. Zaraznost nakon mononukleoze

    Pitanje broj: #180718

    Poštovani, imam mononukleozu. Da li možete da mi kažete koliko dugo ću biti zarazna po druge? Od simptoma sam imala uvećane limfne žlezde i blagu temperaturu. Takođe, transaminaze su mi bile pet puta veće od graničnih vrednosti.

    Odgovoreno: 31. 03. 2021.

Komentari na pitanje: #180718

    • Prilikom zadnjeh hitnog prijema(zbog trnjenja lijeve podlaktice)ukinjena je krvna slika iz koje isčitavam ,uz sve stavke koe su u referentnim vrijednostima,ALT = 63 U/l.Spominjem da sam prije 15 mijececi izvadio žučnu kesicu(bez malgnih tvorevina)Tom prilikom imao sam ALT=40 U/I. Imam li sada razloga za strah.Napominjem da ponekad imam lagane bolove u desnom donjem kvadrantu,u području (bivše) žuči

    • Vadila sam krv pre mesec dana ALT je bio 36 AST-26 Da lli se ALT racuna da je polisen?Hvala Imam 36 godina

    • Poštovani, hvala na odgovoru. Imam strah da ne zarazim partnera, pa me zanima da li postoji test kojim bih kasnije, posle isteka nekog vremena od oboljevanja, mogla da utvrdim da li sam zarazna? I ako ne postoji test, ima li nešto na osnovu čega bih mogla da se orijentisem da je infektivnost prošla?