1. Trnjenje delova tela i bol u mišićima

    Pitanje broj: #162659

    Krenulo je sa problemom oka. Očno dno je u redu. Zatim odlazim na MR glave (na svoju ruku) i vide se male lezije u beloj masi. Neurolog mi je rekao da nije ništa strašno i da ne želi da uzme likvor na analizu. Nije dao Dg. Moji višegodisnji problemi mi govore da mi je krpelj napravio probleme (imala sam ih 6-7 u zadnjih desetak godina). Trnjenje raznih delova tela, bol u mišićima posle fizičkog napora itd. Na osnovu slike nalaza koje Vam šaljem šta mi savetujete?

    Odgovoreno: 24. 06. 2019.

Komentari na pitanje: #162659

    • Jelica Mihajlovic 12. 05. 2022.

      Posle ujeda krpelja, dete je pilo 21 dan antibiotike. Posle smo uradili antitela na boreliju.. Molim komentar na rezultate..

    • Molim Vas da mi pomognete.Ne znajuci da me je krpelj uopste ujeo.lezala sam u bolnici na kardiologiji zbog aritmija.to su bile po tri vezane extrasistole i po dvije i mnogo pojedinacnih.Na inf.terapiju sa xilokainom to se dobro regulisalo..ostalo je nesto pojedinacnih extrasistola.Radili su mi testova na viruse i slucajno i test na boreliju..na koju sam pozituvna.Igm povecan a i igg isto al je manji od igm.Slucajno su imali serum iz decembra mjeseca u mikrobiologiji i uradjen nalaz i isto igm povecan al ima i igg .Sad sam trenutno na antibiotiku intravenozno azitromicin 1000mg × 2.Kolko vidim ja sam u drugoj fazi bolesti..Savjetuju ti da radim Western blot nalaz.Mozete li mi reci sta vi mislite i dal se uopšte ja mogu izlijeciti.Hvala

    • Molim Vas da li je moguće da dete oboli od Lajmske bolesti iako je pila sinacilin 7 dana nakon izvadjenig krpelja, inace krpelj je izvadjen u bolnici nakon drugog dana od kako smo ga primetili?! Hvala na odhovoru