1. Titar antitela i pouzdanost rezultata

    Pitanje broj: #160530

    Titar antitela VZV igg je 6082, a referentne vrednosti su do 100. Šta može biti uzrok ovako visoke vrednosti igg kod varičele koju sam preležala kao dete? Dobila sam terapiju Acyclovir tablete. Imam 50 god.

    Odgovoreno: 18. 01. 2019.
    • Taj " visok titar" je verovatno rezultat iz neke privatne laboratorije, koja  nije specijalizovana za virusologiju. Obično se izražav drugačije - u vrednostima razbaženja seruma da bi se postigla nutarlizacija, npr 1/80, ili 1/320... ( U Beogradu postoji samo dve virusloške laboratorije, na Institutu za mikrobiologiju Medicisnkog fakulteta i u okviru Službe za mikrobiologiju KCS. Samo su oni referentni za mikroiološke, tj. virusološke anaize, sve je ostalo nepouzdano). Visok titar IgG, specifičnih antitela, nema nikakav klinički značaj, može biti i nespecifična pojava i svakako vam nije potreban Aciklovir.

Komentari na pitanje: #160530

    • to što vam je neko rekao da su ova dva parametra "u granicama" nema na žalost neku vrednost, jer granice normale određuje prosek na osnovu 95% rezultata, dok je optimalna vrednost samo jedna, za CRP "normala" je od 0,5 do 5,0, ali svaka vrednost preko 0,9 pokazuje na tihi upalni proces, koji negde tinja, i drastično skraćuje živitni i zdravstveni vek čovekov, prosečan čovek ima od 5 do 10 autoimunih situacija u organizmu, kao rezultat sindroma X, kako su ga naučnici nazvali 1988.godine, kada je uveden u nauku, a u kliničku praksu plašim se još uvek nije, samo u klinikama funkcionalne medicine vam mogu pomoći, ovi naši alopatski doktori znaju pregrš dogmi, koje su davno napuštene, odbačene, izokrenute... u Cirex klinici se u jednom pregledu urade par stotina antitela, danas se antitela koriste kao bio markeri koji ukazuje na rizik razvoja autoimunih bolesti, desetak ili više ili manje godina unapred, sve u svemu, ovo vam u najboljem slučaju ne znači ama baš ništa, batalite se doktora, vakcina, uživajte u životu, dok traje... a treba da traje 120 godina, svaka smrt pre 120te godine se smatra preuranjenom...

    • Danas su mi radjena Antitela S PROTEINI. Nadjena je vrednost veca od 250. Dimer i CRP su granicama. Inace u februaru sam primio dve kineske vakcine , a krajem marta prelezao Covid-19,,uz obostranu upalu pluca. Test sam uradio da bih doneo odluku o trecoj vakcini. Sta znaci ova visoka vrednost antitela. Inace imam 73 godine.