1. Infekcija nakon uboda kod trudnice

    Pitanje broj: #159574

    Poštovanje,
    Pre dva dana sam čistila jedan vojnički sanduk žicom za sudove, na tu žicu sam se ubola. Ubod je bio bolan, ali nije bilo krvi. Sutradan natečeno i svrab, samo svrab. Išla sam u hitnu i rekli mi da smem samo antibiotike, kao npr eritromicin, zato što dojim, i ne bih smela ništa drugo. Takođe sam alergicna na penicilin i lemod. Danas se otok povećao i takođe svrab je još veći. Stavila sam medicinski alkohol i zavoj, ali otok raste. Bojim se da nije trovanje krvi, jer je žica bila prljava.
    Da li će Eritromicin pomoci, jer sam već pocela da ga pijem i šta da radim?