Suprugu i meni smo pre par godina izvadili nekoliko krpelja, s tim sto se par dana nakon toga pojavili neki krugovi koji ne bole. Suprug je isao kod lekara, gde su tekli da se radi o alergiji i dali presing. Pre neki dan smo saznali da nam poznanica ima lajmsku bolest, pa smo i mi hteli da proverimo nase zdravlje. Da li je dovoljno za pocetak da uradimo agg na boreliu, obzirom da je proslo par god? Za sad nemamo simptoma ni on ni ja. A najvise nas brine to sto planiramo drugu bebu. Da li lajmska utice na plod, i da li je trudnoca moguca? Hvala puno

    Odgovoreno: 19. 01. 2019.
    • asimptomatski oblici infekciej s B. burgdorferi postoje, leči se samo bolest. Teoretska opasnost za plod postoji, bolst može imti multiorganske manifestaacije , mož i plod biti ugrožen. Seropozitivnost nije bolest na osnovu uvida u odič dobre praks i elevantne udžbenike, mgu da kaažem da se  smatra da se takvi slučajevi ne leče