1. Povratak gonoreje

    Pitanje broj: #167765

    Devojka sa kojom sam duže vreme mi je prenela gonoreju, izlečili smo se oboje, ali se posle nekog vremena vratilo. Da li je u pitanju pad imunog sistema ili promena partnera, nije mi jasno kako gonoreja nastaje? Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Gonoreja je jedna od polno prenosivih bolesti i može se javiti kod oba partnera prilikom nezaštićenog seksualnog odnosa

      S obzirom da je izazivač ove infekcije bakterija, potrebno je sprovesti adekvatno antibiotsko lečenje. Za to se morati obratiti dermatologu odnosno lekaru kod koga ste se već lečili od ove bakterije.

      Želim Vam brz oporavak

      dr Magdalena Nikolić