1. Operacija fimoze

    Pitanje broj: #130545

    Patim od fimoze i imam 23 godine. Naime, kada penis nije u erekciji frenulum i prepucijum ne predstavljaju problem i mogu se prevući preko glansa, dok je u stanju erekcije to skoro nemoguće (desilo se par puta pri pokušaju seksualnog odnosa bez kondoma i bilo je prilično bolno, ali bez krvarenja) . U erekciji je moguće maksimalno prevući do pola glansa, što zbog uske kožice što zbog frenuluma koji zateže. Zanima me, da li se taj problem može rešiti zahvatom dorzalne incizije i frenulotomije, i kakvi su to zahvati?

    Odgovoreno: 01. 09. 2014.
    • Poštovani,
      Preporučio bih Vam da uradite circumcisiju. U istom zahvatu bi se uradila i frenulotomija i kompletno ekscidiranje oba lista prepucijuma a ne samo dorzalna incizija listova prepucijuma.
      Pozdrav.