Najdeno e dosta urati vo urinata kaj dete staro godina i pol. Što treba toa da znaci?
    Ve molam da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 07. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Izlučivanje urata mokraćom uglavnom zavisi od načina ishrane, funkcije bubrega i funkcije nadbubrega. Neka febrilna stanja daju povećane urate u mokraći kao i bolesti jetre. Mislim da treba da se obratite pedijatru koji će vas uputiti u način ishrane deteta. Možda ishrana bez mleka. i još nešto što je važno. Mokraća mora na urate odmah da se pregleda. Drugim rečima ne sme da stoji. Zato prvo ponovite mokraću nekoliko puta pa tek posle toga vidite da li su urati povišeni.
      Ostala pitanja iz ove oblasti možete pročitati na linku Urologija.
      Možete i pročitati tekst na sličnu temu na linku Problemi sa mokrenjem.