1. dr Aleksandar Skakić uvećana prostata

    Pitanje broj: #131007

    Poštovani, da li lek tamsol može uticati na plodnost kod muškarca? Generalno nemam problem sa mokrenjem iako mi je na pregledu ustanovljena uvećana prostata. Pijem taj lek već 3 meseca a mokrim kao i pre njega. Da li je potrebno da nastavim uzimanje?

    Odgovoreno: 13. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Na plodnost u užem smislu ne, ali na seksualnu funkciju može imati uticaja, naročito u pogledu abnormalne (retrogradne) ejakulacije. Napravite kontrlni urološki pregled da bi se ustanovilo ima li potrebe nastaviti sa započetom terapijom