1. Snižene vrednosti MCH i MCV

    Pitanje broj: #163429

    Radila sam proveru krvne slike i svi parametri su u redu osim MCH i MCV. Oba su niska. Šta to znači?

    Odgovoreno: 17. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163429

    • Eritrociti 6,6 hemoglobin 13.4 MCV 63,9 MCH 20.3 MCHC 31.8 zelezo 7.

    • Poslaću Vam rezutat sina ima 13 godina. Zamolila bih da mi odgovorite da li trebamo posetiti lekara.

    • Molim Vas HDL holestrrom mi je nizak 0.9 i LDL 2.0 I HOLESTRROL 3.3. Zahvaljujem.

    • Molim da vidite nalaz krvne slike i urina. Uvijek imam problema sa niskim željezom. Tri mjeseca sam koristila željeno hvala Bogu sada je u normalnim granicama.

    • Hemoglobin 109 MCH 307, leukocitarna esteraza 1, ericotriti 7. Osećam umor i nemam snage.

    • Pozdrav! Hemoglobin, hematokrit ,MCV, MCH i MCHC sniženi. MPV, TIBC i UIBC povišeni. Eritrociti željezo i feritin u referentnim vrijednostima. Molim Vas za tumačenje. Hvala.

    • O čemu se radi? mnogo sam umorna ,kosti ,mišići su počeli naglo da me muče, da li treba da se obratim dr i kom doktoru ako postoji problem ? holesterol 7.04 HDL 1.15 LDL (LDL-r) 3.86 Trigliceridi 4.45 Neorganski fosfati 0.78 Gvožđe 4.82 UIBC nezasiceni 80.71 TIBC ukupni 85.53 Natrijum. 135.29 MCV 77,7 MCH 25.2 Neutrofilni granulociti 47.6 Limfociti 42.2 Monociti 10.2

    • Molim vas da pojasnite krvnu sliku: leukociti 4,9 A MCV 76,2 Mchc 372 ostalo u vrijednostima.

    • Eritrociti su mi povideni malo 5,19 a MCH malo nizi od donje granice 27.1 Mozete li da mi protumacite?Pozdrav

    • Postovani mozete li mi razjasniti rezultate krvne slike? Mcv i mch smanjeni, a eritrociti malo povecani? Hvala

    • Molim Vas samo da mi pojasnite rezultate,Holesterol je 6.69.LDL-4.92,HDL-1.23,Gvozdje 4.4,Mono%11,520,Mono #0.689,Hemoglobin 87,hematokrit 31.0,MCV 71.8,MCH 20.2,MCHC 282.Hvala Vam na odgovoru.

    • Ljubazno molim da mi prokomentirate vrijednosti nalaza koje odstupaju i trebam li učiniti dodatne pretrage? Hvala i srdačan pozdrav

    • Holesterol6.08,eritrociti5.647,mcv77.14, mch25.07,eozinofiilni granulociti0.4199,segmentacija12, pdw19.12 molim vas to mi je sve sto je preko ili manje nego sto bi trebalo molim vas da mi objasnite sta nije u redu samnom ostala bez sluha kicmeni prsljenovi otisli a sake ograniceni pokreti na levoj slabije pokrecem prste palac u otoku nekog zivca uz blago trnjenjer

    • Mozeteli samo da mi pogledate nalaz cerke bilo joj je gvozdje malo pila je totemu ampule

    • Poštovani, MCH i MCV su mi malo nizi od normalne vrijednosti,a MPV malo viši.Fe je oko 9.Sve ostalo je uredu.Nalaz u prilogu.Budući da sam prije godinama imala problema sa nedostatkom Fe,da li ovaj nalaz znači da nešto i dalje nije uredu ili je ok.Hvala unaprijed.Lijep pozdrav.

    • Molim Vas mišljenje o rezultatu. Inače ima srčanu slabost ( srčana insuficijencija)

    • Molim vas za Vase misljenje. Radila sam sinu nalaze sve ok, samo MCH je nizak 26.5 a kod njih je od 27.0-32.0 Hvala

    • Postovani,radila Sam kompletnu KKS,poviseni su mi eritrociti ,RDW-CV I PCT,a smanjen MCH.Inace imam anemiju tj manjak gvozdja vec 10 godina,I trenutno uzimam organsko gvozdje,pa mi se Malo popravilo Fe.Uvek mi je sve ostalo bilo Dobro sem gvozdja,pa me zanima sta znace ove povisene- snizene vrednosti.Hvala unapred

    • Zdravo, da li bi ste mogli da mi kazete, sta znaci kada su mi eritrociti povecani a MHC snizen. Od simptoma, mokro kasljem vec mesec dana od prelezane neke respiratorne infekcije. Crp 0,61. Da li treba da uradim jos neku analizu? Hvala.

    • Eritrociti-6,53 Hemoglobin-14.9 Hematokrit-46.5 Serumsko zelezo-24.3 MCV-71.2 MCH-22.8 Ve molam za mislenje da li e vo red? Blagodaram

    • MCH je 26,2 (u laboratoriji gde sam radila je refer.vrednost od 27), a sedimentacija eritrocita 18.. vase misljenje, da li bi trebala nesto od analiza da odradim.? Hvala unapred na odgovoru ..

    • Molim za tumačenje:eritr.5,99;hemoglobin 141;leukoc.4,4;tromb.183; MCV 68,2; MCH 23,5 Hvala na odgovoru

    • Da li su mi u redu rezultati brinem zbog ovih snizenih nisam konzumirala nikakve lekove niti drzale dijete?

    • MCV i MCH su mi povećani, danas sam uzela krvnu sliku, sta je to i da li je opasno? Hvala.

    • Imao ssmc covid 19 u decembru Posle ,3 meseca D dimer 1800 ( ref do ,500 ) Gvozdje 44 ( ,ref do ,34 ) Sve ostalo u redu Molim za savet

    • Svi parametri kompletne krvne slike su u redu osim bazofila 1..2 iMCH 26.3 molim vas da mi odgovorite šta to znači

    • Zamolila bih Vas da mi pročitate analize i kazete da li je sve u redu. Hvala unapred na odgovoru

    • Kristina Batori 17. 08. 2019.

      Hvala Vam na odgovoru... U prilogu cu Vam ipak poslati nalaz. Mozda treba da uradim jos neke pretrage posto osecam slabost i kosa mi jako opada pa sumnjam na anemiju.