1. Leukocitoza sa granulocitozom u krvnoj slici

    Pitanje broj: #164050

    Molim Vas da mi protumačite analizu krvi.

    Odgovoreno: 26. 09. 2019.
    • U pitanju je leukocitoza sa granulocitozom, što može ukazivati na bakterijsku infekciju. Ovim putem ću poslednji put skrenuti pažnju svim pacijentima da mi prilikom slanja laboratorijskih nalaza obavezno naglase koje simptome i znake imaju (npr. bol u grlu, iskašljavanje, zamućena mokraća, visoka temperatura, povraćanje i sl.), jer se laboratorijski nalazi mogu tumačiti isključivo uz ove anamnestičke podatke.

      Pogledajte više o tumačenju laboratorijske analize krvi.