1. Prevencija i terapija paradontopatije

    Pitanje broj: #15675

    Da li je parodontopatija izlečiva i koliko traje proces lečenja?

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Poštovana,

      Paradontopatija je hronično oboljenje koje razara potporni aparat zuba. Do danas ne postoji lek ili vakcina (mada se radi na tome) koje deluju na uzročnike paradontopatije. Svi ti pronalasci su još u fazi labaratorijskog proučavanja. Zato, za sada je najbolje delovati preventivno. Proces lečenja zahteva stpljenje. Vreme lečenja je individualno i zavisi od faze parodontopatije. Zato je jako važno da odlazite kod stomatologa - parodontologa NA REDOVNE KONTROLE.