1. Izbeljivanje zuba

    Pitanje broj: #26257

    Zanima me koliko se zubi mogu izbeleti, za koliko nijansi i na koje sve načine? Zubi su mi na krajevima malo neravni pa bi ih izravnao. Kako se to radi? Koliko koštaju ove intervencije u privatnim ordinacijama?

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Poštovani,

      Danas postoje brojni načini za izbeljivanje zuba, već sam pisala o tome. Ja bih i Vama preporučila izbeljivanje Beyond lampom. Postižu se izvaredni rezultati, zubi postaju svetliji od 5 - 14 nijansi po Vita ključu, za vrlo kratko vreme (oko 30 minuta). Sredstvo koje se koristi sadrži hidrogen-peroksid i male čestice silikon dioksida kao i malu količinu dodataka. "Hladno svetlo" Beyond lampe aktivira razlaganje hidrogen peroksida na vodu i kiseonik. Na taj način se reaguje na pigmente u tkivu zuba koji i određuju boju zuba. Cene su varijabilne od ordinacije do ordinacije. Možete na internetu da nađete ordinacije koje imaju ovu lampu i raspitati se o ceni tretmana.